00f866e1 32aa 4afc 9d1b c9d5c1e50231

W Gałkowie triumfował dziś Robert Wilczewski, w Olszy – Jakub Kubiak, a w Leśnej Woli – Agnieszka Cebulak. W Mediolanie zakończyła się rywalizacja drużynowa mistrzostw Europy. W Lier konkurs zaliczany do światowego rankingu bez zrzutek pokonał Michał Kaźmierczak.

ZO PLJ Gałkowo

Konkurs Dużej Rundy zebrał na starcie 36 par. Parkur o wysokości 140 cm bezbłędnie pokonało 8 z nich, a najlepszy okazał się Robert Wilczewski dosiadający klaczy Graefin Grey T. Tuż za nim znalazł się Adam Nicpoń na klaczy Cycera, a miejsce trzecie zajął Michał Kubiak na Florydzie.

ME Mediolan

Po drużynowe złoto mistrzostw Europy sięgnęli dziś reprezentanci Szwecji w składzie: Henrik von Eckermann i Iliana, Wilma Hellström i Cicci BJN, Rolf-Göran Bengtsson i Zuccero oraz Jens Fredricson na Markan Cosmopolit, który pozostaje indywidualnym liderem z zerowym kontem. Medal srebrny wywalczyli Irlandczycy, a brąz – Austria, która tym samym zdobywa kwalifikację do IO w Paryżu. Szerszą relację z drużynowego finału zamieścimy jutro.

Koncertowo jechał dziś Przemysław Konopacki, który odnotował tylko jeden punkt karny za czas. Niestety niewielkie przetarcie od ostrogi na boku klaczy Home-Run poskutkowało eliminacją. Wielka szkoda, bo z rezultatem 9,77 polski zawodnik znalazłby się w najlepszej 25, która daje awans do ścisłego finału mistrzostw.

Klasyfikacja indywidualna TUTAJ.

Klasyfikacja drużynowa TUTAJ.

SCPMK Olsza

Po pierwszym dniu zmagań w kategorii czterolatków prowadzi ogier Caro (SP, Grandorado TN x Elvaro, hod. i wł. SK Nad Wigrami) pod Mateuszem Tyszko – wynik 8,40. Miejsce drugie zajmują ex aequo Calcutta van’t Kiezelhof Z pod Krzysztofem Retką oraz Prince pod Weroniką Kosińska – 8,37.

W kategorii pięciolatków zerowe konto zachowuje 36 par, w „sześciolatkach” – 22 pary, a w „siedmiolatkach” – 13.

W konkursie wstępnym Memoriału Jana Kantego Dąbrowskiego, na poziomie 135 cm, startowało 36 par, a zerowy przejazd zaliczyło 12 z nich. Triumfował Jakub Kubiak na wałachu Quilibet, drugie miejsce zajęła Adrianna Ostrowska na klaczy Karola BS, a trzecie Maciej Sobótka na My Power Of Life GT.

CSI3* Lier

W konkursie LR na poziomie 150/155 cm startowało aż 100 par. Parkur okazał się wymagający, bo tylko 9 ukończyło go bez punktów karnych. 2 punkty za czas odnotował Michał Kaźmierczak na Notisie, zajmując miejsce 15. Dwie zrzutki miał Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor. Wygrał Lorenzo de Luca z Włoch na Promise Z.

Miśkiewicz na klaczy Pompeia zajął miejsce ósme w klasie 140 cm. Tutaj najlepszy był Shk. Ali Abdulla Al. Qassimi z UAE na Cornetboy.

ZO Leśna Wola

Tu w Dużej Rundzie wystartowało 15 par, a trzy pokonały parkur bezbłędnie. Wygrała Agnieszka Cebulak na ogierze Quincy, na miejscu drugim znalazł się Grzegorz Nowak na koniu Larcass CR, a Top 3 zamknęła Ewa Macieszczak na Secret Weapon L.