DSC02112

Konkurs Grand Prix CSI2* w Mediolanie wygrał dziś Andrzej Opłatek. W Gałkowie triumfowała Lena Maruszak, a w Drużynowym Pucharze Polski górą byli zawodnicy Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego. W Leśnej Woli najlepsza była Aleksandra Ryt.

CSI2* Mediolan

Konkurs Grand Prix CSI2*, na poziomie 145 cm, zebrał na liście startowej 20 par. Do rozgrywki zakwalifikowała się połowa, a po zwycięstwo pogalopował Andrzej Opłatek na 11-letnim koniu Diaroubet. Tuż za nim znalazł się Włoch Emilio Bicocchi na klaczy Divina, a Top 3 zamknął Jordy van Massenhove z Belgii na Olympic van de Padenborre. Ponieważ CSI2* miało kategorię „Open”, konkurs nie był zaliczany do światowego rankingu.

ZO PLJ Gałkowo

W Dużej Rundzie startowało dziś 31 par, a 6 z nich pokonało parkur bezbłędnie. Wygrała Lena Maruszak na koniu Jetoulon van de Rietvenne, druga była Weronika Wilska-Czarnecka na klaczy Quilita Z, a trzeci Marcin Matelski na Lugano.

W konkursie Drużynowego Pucharu Polski startowało 6 ekip. Z rezultatem 4 punktów karnych triumfowali zawodnicy Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego w składzie: Martyna Reszka i Celvisto, Malwina Urbańska i Cumani FVE, Monika Jaworska i Euforia oraz Aniela Wesołowska i Inez W. Drugie miejsce zajął team Sopockiego Klubu Jeździeckiego: Wiktoria Kamińska i Heart Lightning, Maria Cimoszko-Zauliczna i Dream, Barbara Kościelska i Cachadillo oraz Paulina Pellowska i Hera de Lux. Na miejscu trzecim uplasował się zespół KJ Preria Wilkowice: Tomasz Kumorek i Stubborn RK, Emilia Dratwińska i Hamada oraz Magda Kamińska-Kumorek i Halle Berry.

ZO Leśna Wola

Tutaj w Dużej Rundzie startowało 14 par, a zerowy przejazd zaliczyła tylko jedna – Aleksandra Ryt i wałach Expensiv Thought. Tuż za nimi znalazł się Tomasz Plewa na Jay Bloobiday, a trzeci był Krzysztof Mazur na wałachu Cicero.

CSI3* Lier

Konkurs 145 cm, zaliczany do światowego rankingu, bezbłędnie pokonali dziś Michał Kaźmierczak na Kalahari Rock (miejsce 16) oraz Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor (miejsce 21). Wygrał Vincent Lambrecht z Belgii na koniu Catwalk Harry.