DSC07542

Podsumowanie czwartkowych zmagań polskich skoczków na zagranicznych arenach.

Finał FEI Nations Cup Youth

W pierwszym nawrocie Pucharu Narodów kategorii młodych jeźdźców wystartowało 11 ekip. Polska drużyna z rezultatem 27 punktów karnych zajęła 10 pozycję. W teamie startowali: Mikołaj Barański i Orlando van’t Hanewijk (4 punkty karne), Lena Maruszak i Jetoulon van de Rietvenne (12), Natalia Sydow i First One (11) oraz Juliana Suska na Cascadeuce (32). Do startu w finale zakwalifikowały się: Szwecja, Dania, Francja, USA, Wielka Brytania i Belgia.

W zmaganiach dla dzieci Polska zajęła miejsce 11 z wynikiem 30 punktów w składzie: Zuzanna Kuczerawy i Uraca II (8), Adam Goszczyński Lorina (8), Alicja Kosmol i Clearwater PP Z (14) oraz Aleksandra Brzozowska i Make My Day Picobello Z (eliminacja). Do finału zakwalifikowały się drużyny: Francji, Włochy, Szwajcaria, Irlandia, Belgia i Holandia.

CSI3*-W Samorin

Aleksander Lewandowski na koniu L.A. Style K bezbłędnie pokonał dziś parkur konkursu 140 cm. Triumfował Igor Sulek ze Słowacki na wałachu Wavo Aramis, drugi był Grek Angelos Touloupis na Del Rey of the Lowlands Z, a trzecia My Relander z Estonii na koniu Expert.

W konkursie dla koni pięcioletnich miejsce trzecie zajął Tomasz Gałczyński na klaczy Calea Blue Z. Najlepszy był koń Bon Avenir, którego dosiadał reprezentant Węgier – Szabolcs Krucsó.

W Dużej Rundzie zawodów w randze CSI1*, na poziomie 140 cm, bezbłędni byli Krzysztof Ludwiczak na ogierze Corlander oraz Nell Sówka na Digisport Carlo. Wygrała Fanny Guerdat Skalli z Francji na klaczy Pepita de Muze.