DSC01464

Konkurs Grand Prix CSI2* w Opglabbeek wygrał Irlandczyk Bertram Allen Castigo de Amor. Udane starty odnotował w Maroku Adam Grzegorzewski. W Lesznie triumfował Mściwoj Kiecoń.

CSI2* Opglabbeek

Zaliczany do światowego rankingu konkurs Grand Prix zebrał na starcie 62 pary. Parkur podstawowy wysoki na 145 cm bezbłędnie udało się pokonać 14 z nich, a w finałowym barażu po zwycięstwo pogalopował Irlandczyk – Bertram Allen na Castigo de Amor, którego jeszcze niedawno dosiadał mistrz Polski – Tomasz Miśkiewicz.

To pierwsze zawody tego 10-letniego ogiera pod nowym jeźdźcem i drugie zwycięstwo z rzędu. Miejsce drugie zajął Michael Vreys z Beglii na Lucky’s Son van’t Welthof, a trzecie Evelina Tovek ze Szwecji na Moeboetoe V/H Roshoeve.

CSI4*-W Tetouan

Wieczorny konkurs zaliczany do światowego rankingu, na poziomie 150 cm, zebrał na liście startowej 29 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 10 z nich, w tym Adam Grzegorzewski na koniu Issem. W finałowym barażu para odnotowała 5 punktów karnych i ostatecznie uplasowali się na miejscu 8. Wygrał Francuz Simon Delestre na klaczy Olga van de Kruishoeve.

W zmaganiach na poziomie 125 cm Grzegorzewski zajął miejsce czwarte na koniu Qaman-Expres-A. W konkursie 135 cm był drugi na wałachu Dark Fire.

CSI2* Oliva

Miejsce piąte w konkursie 140 cm zajęła Maria Brańka-Borja na klaczy Camilla 139. Wygrała Brytyjka – Kirsty Pearce na ogierze Hadrianus WB.

HZO Leszno

W Dużej Rundzie startowało dziś 11 par, spośród których 6 zaliczyło zerowy przejazd. Najlepszy był Mściwoj Kiecoń na wałachu Casanova F Z, drugie miejsce zajęła Natalia Sydow na klaczy Impala 47, a trzecie Marcin Matelski na Quadro Z.