DSC02054 2

Adam Grzegorzewski wygrał dziś Grand Prix CSI w randze 1* oraz zdobył punkty LR w obu konkursach zaliczanych do światowego rankingu, w których wystartował. W rozgrywce Grand Prix CSI2* w Olivie walczył Maksymilian Wechta. W Lesznie triumfował Mściwoj Kiecoń.

CSI4*-W Tetouan

Udanie zawody w Maroku zakończył dziś Adam Grzegorzewski. W porannym konkursie Grand Prix CSI1* do rozgrywki zakwalifikowało się 16 z 38 startujących par. W finałowym barażu to właśnie Adam na wałachu Dark Fire okazał się zwycięzcą. Tuż za nim znalazły się pary reprezentujące gospodarzy: Zakaria Zoundi i Dahmaniah oraz Fouad Larhissi na koniu Dean Martin.

W klasie 150 cm z rundą zwycięzców, zaliczanej do światowego rankingu, Grzegorzewski na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z uplasował się na miejscu szóstym. Tutaj triumfował Elian Baumann ze Szwajcarii na Hold Up Di Vico P, drugi był Francuz Simon Delestre na Crack d’Aiguilly Z, a trzeci Bart Clarys z Belgii na ogierze Oscar van Spieveld.

W Grand Prix CSI4*-W (155 cm) startowało 35 par. Do drugiego nawrotu zakwalifikowała się najlepsza dziewiątka, a wygrał Włoch – Emanuele Gaudiano na ogierze Nikolaj de Music. Miejsce drugie zajął Cyril Cools z Belgii na koniu Milton Z, a trzecie Niemiec Andre Thieme na Conacco. Adam Grzegorzewski na Issemie odnotował jeden błąd w pierwszym parkurze i ostatecznie uplasował się na punktowanym miejscu 12.

CSI2* Oliva

Tutaj konkurs Grand Prix zebrał na liście startowej 49 par. Parkur o wysokości 145 cm „na zero” pokonało 12 z nich, w tym Maksymilian Wechta na ogierze Chepettano. Z dwoma błędami w finałowym barażu ostatecznie zajęli miejsce 11. Wygrał Brytyjczyk Ben Maher na klaczy Ginger-Blue. Na drugim miejscu znalazł się reprezentant RSA – Oliver Lazarus na Conbalthago PS, a Top 3 zamknął Marc Houtzager z Holandii na Sterrehof’s Calimero.

CSI2* Gorla Minore

Do rozgrywki konkursu Grand Prix zakwalifikowało się 9 z 54 startujących par. Triumfował Ludovic Gaudin z Francji na Uline Platiere. Jacek Polikowski na wałachu Lector odnotował jedną zrzutkę i dwa punkty za czas w parkurze podstawowym.

HZO Leszno

W Grand Prix startowało 16 par. Po siedmiokonnej rozgrywce zwycięstwo należało do Mściwoja Kieconia na wałachu Casanova F Z. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Matelski na Quadro Z, a na trzecim Aleksandra Wypchło na Girl RV. W finale Średniej Rundy triumfowała Natalia Sydow na Nico Gold.