Logo tylkoskoki

511 2238

Pierwszy konkurs Dużej Rundy zawodów CSI Wrocław wygrał Robert Wilczewski.

Już pierwszy dzień CSI we Wrocławiu pokazał, że czeka nas weekend jeździeckich emocji. W najtrudniejszym konkursie dnia – Dużej Rundzie, o nagrodę firmy Gillmet, jadący jako drugi doświadczony zawodnik z Niemiec Philipp Schober bezbłędnym i szybkim w drugiej fazie przejazdem wyznaczył trudne zasady rywalizacji. Próbowali dogonić go, między innymi, Piotr Morsztyn i Jarosław Skrzyczyński, jednak byli o ułamki sekundy wolniejsi. Dopiero pod koniec rywalizacji płynną rundą Niemca wyprzedził - i ostatecznie wygrał - brązowy medalista tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski – Robert Wilczewski na Graefin Grey T.

511 2266

Drugie miejsce przypadło Philippowi Schoberowi, a trzecie i piąte – odpowiednio na koniach Quidam’s Joker i Casquin – Piotrowi Morsztynowi. Tym samym dwukrotny mistrz Polski potwierdził, że zapowiadany przez niego powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie nie jest bezpodstawny. Czwartym miejscem musiał zadowolić się Skrzyczyński na klaczy Loulou MPSZ, na której niedawno triumfował w klasie rankingowej na CSIO4* Warsaw Jumping.

Równie wysoki poziom prezentowali dziś zawodnicy startujący w konkursie Średniej Rundy, o puchar firmy Indyk Warmiński. Najlepszy okazał aktualny mistrz Litwy kategorii młodych jeźdźców – Ignas Makarauskas na 11-letnim wałachu Have Fun. Miejsce drugie ex aequo zajęły młode amazonki z Polski: Antonina Kucharska na klaczy Chicha Mint oraz Roksana Nawrocka i Gacarla VDL.

W zmaganiach dla młodych koni sześcio- i siedmioletnich, o puchar Tarant Events, triumfował Jan Bobik na ogierze Czumi GR. Druga była Weronika Kosińska na wałachu Chivas RG Z, a trzeci Grzegorz Nowak na Kaskadzie.

Konkurs Małej Rundy, o puchar Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, wygrała Roksana Nawrocka na Penny Lane. Drugie miejsce zajął Kevin Pszowski na wałachu Jacobson, a trzecie Kamila Kalwa na Deniro.

Marcelina Lasota dosiadająca konia Picasso była najlepsza w konkursie Elite Tour, o puchar AP Horse Line. Miejsce drugie zajęła Hanna Leśkiewicz na Djingiz-Tar, a trzecie Agnieszka Szynkolewska na wałachu Maximus.

Jutro kolejny dzień zmagań na zawodach CSI Wrocław. Głównym punktem programu będzie konkurs Dużej Rundy - Speed Masters, o puchar portalu TylkoSkoki.pl, który przewidziany jest na godzinę 15:00. Zapraszamy do kibicowania na żywo w hali WTWK Partynice oraz przed ekrany - transmisja na żywo dostępna będzie w TylkoSkoki TV – TUTAJ.

Aktualny program, listy startowe i wyniki: https://csiwroclaw.pl/

 

Fot. Kamila Tworkowska


W tym tygodniu

  • CSI5* LGCT Doha 
    29.02-2.03.2024
           

Ranking PZJ (31.01.2023)

1. Tomasz Miśkiewicz 2915
2. Adam Grzegorzewski 2812
3. Jarosław Skrzyczyński 2472
4. Dawid Kubiak 2279
5. Przemysław Konopacki 1600
6. Michał Kaźmierczak 1328
7. Michał Tyszko 1283
8. Marek Lewicki 1252
9. Marek Wacławik 1224
10. Mściwoj Kiecoń 1152
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.01.2024)

188 Adam Grzegorzewski 1053
199 Tomasz Miśkiewicz 1005
208 Jarosław Skrzyczyński  980