DSC08079

Miejsce czwarte w Grand Prix CSI2* w Samorin zajęła Julia Jaglarz, a konkurs finałowy dla młodych koni wygrała tam Adrianna Ostrowska. W Lesznie triumfował Andrzej Głoskowski, a w Aromerze – Damian Ostręga.

CSI2* Samorin

Konkurs Grand Prix, zaliczany do światowego rankingu, zebrał na starcie 53 pary. 17 z nich bezbłędnie pokonało parkur podstawowy o wysokości 145 cm i zakwalifikowało się do rozgrywki. W finałowym barażu miejsce czwarte wywalczyła Julia Jaglarz na koniu Groenaannemer VD Lentamel, odnotowując kolejne w tym tygodniu „double clear”. Wygrała para z Węgier – Tamas Domse i koń Conquistador. W rozgrywce startowali też Michał Kaźmierczak na Kalahari Rock (miejsce 10) oraz Dawid Skiba i Odilon van het Bevrijdthof (17).

W finale zmagań dla koni pięcioletnich najlepszy był Stormer van het Bevrijdthof, którego dosiadała Adrianna Ostrowska. Miejsce ósme w tym konkursie zajęła Izabela Vinckier na Corrido.

W Rundzie Srebrnej (135 cm) drugie miejsce zajęła Daria Pietrzak na klaczy Unica-K, a tuż za nią uplasował się Aleksander Lewandowski na Canwero. Triumfował reprezentant gospodarzy Igor Sulek na koniu Gambler.

W finale Średniej Rundy (130 cm) trzecia była Marta Piszczek na koniu Ażur. Tutaj także triumfował Sulek – tym razem na koniu Lafibolus.

Trzecie miejsce w finale dla koni sześcio- i siedmioletnich wywalczył Aleksander Lewandowski na Cristal Blue D’Ive Z. Miejsce czwarte zajął Grzegorz Nowak na klaczy Kaskada. Wygrała para z Węgier – Aliz Alasztics i Message Me PSZ.

HZO Leszno

W Grand Prix wystartowało 13 par, a do rozgrywki zakwalifikowały się dwie. Wygrał Andrzej Głoskowski na ogierze Verdinale, drugie miejsce zajął Maximilian Parkitny na Ferrari K, a trzecie Marcin Matelski na Quadro Z. W finale Średniej Rundy najlepszy był Jarosław Poręba na koniu Larvik.

HZO Aromer

Tutaj w Grand Prix startowało 6 par. Rozgrywka nie była potrzebna, bo parkur bezbłędnie pokonał tylko Damian Ostręga na koniu Valencia Volo. Ten sam zawodnik zajął miejsce trzecie na Latour Girl HAB Z, a drugi był Leszek Nieużyła na That’s A Lady EQ Z. Finał Rundy Średniej wygrał Maciej Kostrzewski na Missouri Hippica.