Logo tylkoskoki

Weronika Kwiatek POL fot Dava Palej

Po raz pierwszy na Torwarze rozegrany został konkurs Barier. ORLEN Driving Tour wygrała Weronika Kwiatek.

Po raz pierwszy na CAVALIADZIE w Warszawie odbył się emocjonujący konkurs Barier o nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, pod patronatem Polskiego Radia. Na starcie znalazło się dziesięciu zawodników. Do czwartej rozgrywki dostało się już tylko dwóch – Diarmuid Howley z Irlandii na CODEN VA i reprezentantka Polski Julia Błaszczak na ILORD. Bezbłędny przejazd na poziomie 190 cm zanotował już tylko reprezentant Irlandii i to on okazał się zwycięzcą.

I etap ORLEN Driving Tour o nagrodę ORLEN wygrała w fenomenalnym stylu Weronika Kwiatek. Drugie miejsce należało do jej brata, Bartłomieja Kwiatka, a trzecie do Aleksandra Fularczyka.

- Poziom rywalizacji był wysoki, było naprawdę kilku zawodników, którzy mogli to zwycięstwo odnieść i jak widać po wyniku końcowym różnice między nami były niewielkie. Bardzo fajnie był zbudowany parkur, dobrze się jechało i było czuć tą rywalizację. Fajnie też, że byli zawodnicy z Niemiec. Sandro Koalick jest wicemistrzem Świata, więc też to nie byle kto. Jest wielu dobrych zawodników, oczywiście Bartek, mój brat, ale też Olek Fularczyk, który jest bardzo zdolny i pokazał to już na poprzednim Tourze. Myślę, że każdy konkurs będzie równie emocjonujący, ponieważ nikt tutaj nie odstaje jakoś bardzo od reszty. Myślę, że możemy spodziewać się wielkich emocji. Publiczność na Torwarze jest cudowna, sprawiła mi ogromną radość, czułam ten doping, czułam to wsparcie. Z przyjemnością tutaj jechałam, kibice dodawali mi otuchy, także bardzo dziękuję za doping. Czuje, że to zwycięstwo jest również tej warszawskiej publiczności – powiedziała Weronika Kwiatek.

W konkursie CAVALIADA Dressage Tour o nagrodę Horse & Business Magazine wygrała Sandra Sysojeva z Litwy na koniu FOUND BOY. Miejsce drugie ponownie zajęła Karola Mazurek na ogierze BIAŁY KRUK, a ostatnie miejsce podium przypadło Katarzynie Konarskiej dosiadającej INDIAN SUMMER.

W rankingu CAVALIADA Dressage Tour po dwóch etapach prowadzi Sandra Sysojeva. Drugie miejsce zajmuje Karola Mazurek, a na miejscu trzecim jest Marcin Woldański.

W CAVALIADZIE Future o nagrodę Śliwocki Home w kategorii Mini najlepszy był Antoni Nowak na PASCAL JAN-PON, a w kategorii Midi Anna Korus na BALLYSEEDY JACKO. W widowiskowym konkursie sztafet o nagrodę marki Defender najlepsza była drużyna w składzie: Maja Głoskowska, Aleksandra Lewicka i Aleksander Fularczyk.

W konkursie Last Chance o nagrodę Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego udział wzięło 40 par. Najlepszą z nich okazał się Angelos Touloupis z Grecji na koniu KANNANDILLO. Druga była Natalie Kovarova z Czech na koniu CALL ME JABRI, która wczoraj zajęła drugie miejsce w Średniej Rundzie. Trzecie miejsce podium zajął reprezentant Polski, Sławomir Szlachta na JUST RIDING EXODUS BS.

 

Fot. Dava Palej


W tym tygodniu

 • HZO Leszno POL
  1-3.12.2023
         
 • CSI5* Thermal USA
  29.11-3.12.2023
         
 • CSI5*-W La Coruña ESP
  1-3.12.2023
         

Ranking PZJ (31.10.2023)

1. Tomasz Miśkiewicz 3000
2. Adam Grzegorzewski 2652
3. Jarosław Skrzyczyński 2570
4. Dawid Kubiak 2253
5. Przemysław Konopacki 1849
6. Marek Wacławik 1407
7. Michał Tyszko 1363
8. Marek Lewicki 1310
9. Krzysztof Ludwiczak 1281
10. Michał Kaźmierczak 1255
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.10.2023)

179 Tomasz Miśkiewicz 1065
199 Adam Grzegorzewski 988
204 Jarosław Skrzyczyński  960