511 3874 1 1

Konkurs 140 cm w Opglabbeek wygrał dziś Przemysław Konopacki. Grand Prix wygrał tam Irlandczyk Bertram Allen na Castigo de Amor. Bardzo dobrze w konkursach Grand Prix w Lichtenvoorde zaprezentowały się polskie amazonki kategorii dzieci i juniorów. W Dąbrówce Małej triumfowała Klaudia Siarkiewicz, a w Lesznie – Łukasz Troszczyński.

CSI2* Opglabbeek

Przemysław Konopacki na 9-letniej klaczy Expression’Quill triumfował dziś w konkursie 140 cm, pokonując 81 innych par. Drugie miejsce zajęła Noora Von Bulow z Wielkiej Brytanii na Interstar B, a trzecie Amalie Hegre z Norwegii na Itienne M.

Konkurs Grand Prix zebrał na starcie 53 pary. Parkur na poziomie 145 cm bezbłędnie pokonało 10 z nich, a w finałowym barażu najlepszy okazał się Irlandczyk Bertram Allen na koniu Castigo de Amor, którego wcześniej dosiadał mistrz Polski Tomasz Miśkiewicz. Na miejscu drugim uplasował się Michael Hughes z USA na ogierze Legolas Ter Wilgen, a Top 3 zamknął inny reprezentant Irlandii – Michael G Duffy na Casino IN. Przemysław Konopacki na Pure Passion From Second Life Z odnotował jeden błąd w przejeździe podstawowym i zajął ostatecznie miejsce 16.

Młodzieżowe CSI Lichtenvoorde

W Grand Prix kategorii juniorów startowało 14 par, a do rozgrywki zakwalifikowało się 8 z nich. Miejsce drugie wywalczyła Julia Ganowska na Number One 28, a szybsza od niej była tylko Niemka Victoria Schumacher na ogierze Sam VD Tojopehoeve Z. Czwarte miejsce zajęła Amelia Zięba na wałachu Gezant.

Konkurs Grand Prix kategorii dzieci zebrał na liście startowej 34 pary. Po 12-konnej rozgrywce drugie miejsce zajęła tu Helena Gola na klaczy Carbonara MK, dziesiąta była Hanna Pis na Crystal Sky, a jedenasta – Wiktoria Cwalina na Diamond W. Wygrała para z Holandii – Ella Wolleswinkel i Capone.

W Małej Rundzie CSI kategorii dzieci miejsce czwarte zajęła Helena Gola na klaczy Digisport Codeina. Triumfowała Fleur Dijkstra z Holandii na klaczy Kaitlynn.

HZO Dąbrówka Mała

W Grand Prix na poziomie 145 cm wystartowały dziś 23 pary. Do rozgrywki zakwalifikowało się 9, a najlepsza okazała się Klaudia Siarkiewicz na ogierze Jackpot B. Tuż za nią znalazł się Tomasz Miśkiewicz na koniu VHS Bastion, a trzeci był Łukasz Jończyk na Gino N.D. Finał Średniej Rundy wygrał Filip Lewicki na Confedro.

HZO Leszno

Tutaj w Grand Prix – Memoriale Generała Michała Gutowskiego – wystartowało 16 par. W czterokonnym finałowym barażu triumfował Łukasz Troszczyński na 10-letnim wałachu Baghera. Drugie miejsce zajął Tomasz Plewa na Jay Bloobiday, a trzecie Magda Kamińska-Kumorek dosiadająca ogiera Kalyan ‘L’. W finale Średniej Rundy najlepszy był Łukasz Piksa na Lucky Horse.