511 8434

Miejsce szóste w Grand Prix CSI2* w Gorla Minore zajął Michał Kaźmierczak. W Lesznie triumfował Jarosław Skrzyczyński, a w Aromerze ex aequo Dawid Kubiak i Zuzanna Golicka.

CSI2* Gorla Minore

W zaliczanym do światowego rankingu Grand Prix wystartowało dziś 39 par. Parkur podstawowy o wysokości 145 cm bezbłędnie pokonało 8, w tym Michał Kaźmierczak i Kalahari Rock. Z jedną zrzutką w finałowym barażu zajęli ostatecznie miejsce szóste. Wygrał Szwajcar Pius Schwizer na klaczy Scarlina de Tiji Z, a kolejne miejsca zajęli reprezentanci Francji – Geoffroy Bouret i Dandy de Fuyssieux oraz Sofian Misraoui na Feidino de Blondel.

W klasie 135 cm Kaźmierczak zajął miejsce szóste dosiadając konia Classic. Wygrała para z Francji – Sylvain Poncet i Elle du Luc.

Wyniki TUTAJ.

HZO Leszno

Konkurs Grand Prix zebrał na starcie 23 pary. Do rozgrywki zakwalifikowały się 4, a double clear odnotował tylko Jarosław Skrzyczyński na dwóch koniach – wygrał na Balou H i zajął miejsce drugie na ogierze Kalyan L. Top 3 zamknęła Tamara Tybulczuk na Szifo. W finale Średniej Rundy także triumfował Skrzyczyński – tu na koniu Larum.

HZO Aromer

Tutaj w Grand Prix wystartowało 10 par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonały dwie – Daiwd Kubiak na Standing Ovation 24 i Zuzanna Golicka na wałachu For Flix. Zawodnicy postanowili zrezygnować ze startu w finałowym barażu i zajęli miejsce pierwsze ex aequo. Trzeci był Damian Ostręga na Valencia Volo. Finał Średniej Rundy wygrał Maciej Kostrzewski na Missouri Hippica.

CSI4* Vejer de la Frontera

W Grand Prix zaliczanym do grupy B światowego rankingu startowało 47 par. Parkur wysoki na 155 cm okazał się wymagający, bo do rozgrywki zakwalifikowały się tylko trzy. Wygrała Jessica Burke z Irlandii na Express Trend, drugi był Simon Crippen z Wielkiej Brytanii na Handsome, a trzeci reprezentant Hiszpanii Eduardo Alvarez Aznar na Made In’t Ruytershof. Marek Lewicki na La Pezi zrezygnował z dokończenia przejazdu.

W konkursie 140 cm miejsce trzecie zajął dziś Łukasz Piksa na Lucky Horse. Triumfował Charlie Atkinson z Wielkiej Brytanii na Ballingowan Leia, a drugi był Xabier Zabaleta Susperregui z Hiszpanii na Arloy de Beausejour.