HMP 2024 seniorzy podium

Zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody.

Seniorzy

Halowym Mistrzem Polski Seniorów 2024 został Adam Nicpoń z JKS Barłomino, który dosiadał klaczy Cycera. Zawodnik nie oddał prowadzenia objętego w pierwszym półfinale. To życiowy sukces zawodnika, który od lat pracuje na własny rachunek. Złoty medal HMP jest zwieńczeniem jego pracy konsekwentnie wykonywanej przez kilka ostatnich sezonów.

HMP 2024 nicpon

Bardzo się cieszę. To zarówno mój, jak i Cycery największy dotychczasowy sukces. Prezentowała się dobrze już wcześniej, w krajowych GP i konkursach zaliczanych do światowego rankingu. Przez ostatnie miesiące jeździła ją moja żona i chciałbym jej serdecznie podziękować, bo to jej praca spowodowała, że Cycera skakała tak dobrze i do tego była bardzo spokojna - powiedział Adam Nicpoń.

Srebrny medal wywalczył obrońca tytułu Marek Wacławik z KJ HEAA Turek, który dosiadał Kathmandau - swojego podstawowego konia, na którym zdobył ten tytuł w zeszłym roku. W konkursie szybkości był wolniejszy od Nicponia o nieco ponad 2 sekundy i ta strata w postaci 1,06 punktu karnego została na jego koncie do końca mistrzostw.

Brąz zdobył Antoni Strzałkowski z KJ Strzała Krubiczew, który do finału wybrał ogiera U2. To pierwszy seniorski medal zawodnika, który kilkanaście lat temu wywalczył niejeden medal w kategoriach młodzieżowych.

Juniorzy

HMP 2024 juniorzy podium

Złoty medal w kategorii juniorów zdobyła Antonina Kucharska na klaczy Chicha Mint, która objęła prowadzenie w pierwszym półfinale i zerowy wynik dowiozła do końca. Amazonka KJ Jolly Jumper pokazywała dobrą formę na ostatniej Cavaliadzie w Krakowie, gdzie wygrała finał małej rundy zawodów CSI4*.

Srebro wywalczyła Eryka Mikołajczyk z KS Agro-Partner na klaczy Zilena (4,53). To jej pierwszy medal w karierze. Z brązem z Sopotu wyjedzie Zuzanna Dąbrowska, która dosiadała klaczy Conthagra. Mimo że zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn po pierwszym półfinale zajmowała 20 miejsce z wynikiem 6,27, bezbłędne przejazdy w kolejnych konkursach pozwoliły jej wspiąć się w klasyfikacji i ostatecznie stanąć na podium mistrzostw.

Dzieci

HMP 2024 dzieci podium

Do finału przystąpiło dziś 19 par. 8 z nich dowiozło zerowy wynik do końca i to między nimi odbyła się rozgrywka o medale. Złoto wywalczyła Gaja Kazimierczak z KS Gajewniki na Let’s Dream, która finałowy baraż pokonała bezbłędnie i najszybciej - w czasie 42,39 s. O 9 dziesiątych sekundy wolniejsza była srebrna Helena Gola z KJ Podkowa Gruszczyn na klaczy Digisport Codeina. Brąz wywalczyła jej koleżanka klubowa Lila Kulesza, która dosiadała wałacha Sherlock.