511 7708

Miejsce czwarte w Pucharze Narodów w Zduchovicach zajęła polska drużyna dzieci. W Jeżowie triumfował Artiem Tsapin, a w Leśnej Woli Damian Ostręga.

Młodzieżowe CSIO Zduchovice

8 ekip wystartowało w konkursie o Puchar Narodów kategorii dzieci. Reprezentacja Polski zajęła w tych zmaganiach wysokie miejsce czwarte z końcowym wynikiem zaledwie 4 punktów karnych. W skipie jechali: Gaja Kazimierczak i Leader One (0/0), Lila Kulesza i Sherlock (8/0), Iga Chojowska i Wars (4/4) oraz Helena Gola i Carbonara MK (0/0). Trzy teamy ukończyły zmagania z zerowym kontem i o miejscach na podium zadecydowała rozgrywka. W niej triumfowali Belgowie: Eva Mendolia i Larezzo, Juliette Berghmans i D Day de Lison Z, Ella Bomere i Iwatch van’t Ameldonk Z oraz Margaux Gillet i I Love You d’Atlanta. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie drużyna Wielkiej Brytanii.

Wyniki TUTAJ.

W konkursie kategorii młodych jeźdźców polska reprezentacja zajęła miejsce piąte z rezultatem 20 punktów karnych. Startowali w składzie: Natalia Sydow i Nico Gold (8/4), Mikołaj Kaczmarek i VHS Cascato du Rouet (16/16), Maciej Handzlik i Landreau (4/0) oraz Maximilian Parkitny i Ferrari K (4/0). Z 4 punktami karnymi na koncie triumfowali gospodarze - Czesi: Mariana Michlickova i Dalton de Tiji, Katerina Bubakova i Ella, Tereza Svobodova i I Will Be Famous oraz Natalie Kovarova i Chloe.

W Pucharze Narodów dla juniorów polska ekipa uplasowała się na miejscu 9 z końcowym wynikiem 28 punktów karnych. Wygrali reprezentanci gospodarzy – czeska ekipa w składzie Rozalie Pichrtova i Queesy PJ, Laura Najmanova i Cocolina Z, Albert Pisarik i Kingston 43 oraz Viktor Skutecky i G-Star SL.

ZO Leśna Wola

12 par wystartowało w konkursie Dużej Rundy, a 7 z nich pokonało parkur bez punktów karnych. Najlepszy okazał się Damian Ostręga na wałachu Valencia Volo, drugie miejsce zajęła Magdalena Piksa na Milow-Prova, a trzecie Ewa Mirosław i ogier Farys P.

ZO Jeżów

W konkursie Dużej Rundy wystartowało tu 8 par, ale tylko dwie pokonały parkur bezbłędnie. Wygrał Artiem Tsapin na ogierze M.Carmelyuk Dzhigitar MGR, druga była Kinga Daszczyk na Kaolin La Tulipe, a trzecia Katarzyna Tobiszewska na klaczy Boba Fett.