Logo tylkoskoki

95027

W zmaganiach Global Champions League w Cannes triumfował zespół Stockholm Hearts, a w LGCT grand Prix najlepsza była Niemka Janne Friederike Meyer-Zimmermann.

Global Champions League

Po dwóch konkursach drużynowych żadnej z ekip nie udało się zachować zerowego konta, ale najbliżej tego – z 4 punktami karnymi – byli zawodnicy Stockholm Hearts: Nicola Philippaerts na koniach Derby de Riverland i Katanga V/H Dingeshof, Antoine Ermann i Odin van’t Hanegoor oraz Malin Baryard-Johnsson na klaczy H&M Indiana.

Po przegraniu sezonu GCL z Riesenbeck International w 2022 roku, Stockholm Hearts wiedzą, na czym polega gra o mistrzostwo Global Champions League. Zawodniczka drużyny w czerwieni, Malin Bayard-Johnsson, mówiła: „To naprawdę wyjątkowe miejsce, startowanie tutaj w nocy jest zawsze bardzo wyjątkowe, atmosfera jest wspaniała, a wygrana zawsze jest świetna. W GCL zdobywasz doświadczenie z roku na rok. Bierzemy te zawody jedne po drugich – jak do tej pory byliśmy w tym sezonie bardzo konsekwentni i po prostu będziemy musieli tacy, bo w końcu o to chodzi”.

Riesenbeck International wyraźnie gonili za zwycięstwem. Niefortunne 8 punktów karnych Philopa Schulze Topphoffa i Carli NRW sprawiło, że zespół musiał zadowolić się miejscem drugim. Jego drużynowy kolega Christian Kukuk, który dosiadał koni Just Be Gentle i Mumbai, mówił: „Rozumiem, że Philipp jest rozczarowany, czułbym się absolutnie tak samo na jego miejscu, ale szczerze mówiąc, powinniśmy być bardzo zadowoleni z dzisiejszego drugiego miejsca - ostatnim razem, kiedy prowadziliśmy po pierwszej rundzie, skończyliśmy na czwartym miejscu. Powinniśmy więc postrzegać ten wynik pozytywnie i nie dać się rozczarowaniu.”

Następnie dodał: „Skakanie przy sztucznym oświetleniu to zawsze wyjątkowe uczucie. Ta arena jest też specyficznej wielkości - ma prawie taką samą długość na wszystkich czterech ścianach. Bardzo różni się od wszystkich innych obiektów, w których startujemy, a przy świetle reflektorów zawsze jest nieco inaczej - ogólnie jest nieco bardziej ekscytująco".

Top 3 zamknęli Madrid in Motion – Mark McAuley na Destinee de Vains I GRS Lady Amaro oraz Maikel van der Vleuten na Elwikke. McAuley opowiadał o dodatkowej presji związanej z rywalizacją drużynową w tradycyjnie indywidualnym sporcie. W rozmowie z GCTV powiedział: „Zawsze jest presja, gdy jedziesz dla zespołu - to inne uczucie niż gdy startujesz indywidualnie, zawsze czujesz trochę większą odpowiedzialność. Chcesz dobrze wypaść dla zespołu i nie chcesz zawieść innych. Chociaż zwykle w tym sporcie presja jest pomocna - sprawia, że starasz się bardziej, to tylko dobra rzecz".

Wyniki TUTAJ.

Klasyfikacja GCL TUTAJ.

 

Longines Global Champions Tour

95187

39 par wystartowało w konkursie LGCT Grand Prix. W parkurze podstawowym kibice oglądać mogli aż 13 bezbłędnych przejazdów, a w rozgrywce 4 pary zaliczyły „double clear”. Ostatecznie jednak najlepsza okazała się reprezentantka Niemiec - Janne Friederike Meyer-Zimmermann na 12-letnim Messi van’t Ruytershof.

"Miałam krótką chwilę, w której pomyślałam „teraz po prostu rzuć wodze i jedź...” i udało się, jestem bardzo wdzięczna za tego konia - co to za koń! Jestem też bardzo wdzięczna za wsparcie całego mojego zespołu. Co za weekend dla Cannes Stars!".

Następnie dodała: „Doping kibiców w ten weekend był niesamowity i naprawdę mam nadzieję, że cały tłum będzie mógł świętować ze mną później!”.

Na miejscu drugim znalazł się Belg Giller Thomas na klaczy Luna van het Dennehof. To trzecie miejsce na podium LGCT Grand Prix tego zawodnika w tegorocznym sezonie rozgrywek.

"To niesamowite, mam Lunę, Ermitage'a, który zdobył ogromne doświadczenie w zeszłym roku, ja też dużo się nauczyłem - a rezultat? Jak dotąd trzy podia w tym roku. Na początku sezonu nie spodziewałem się, że powalczę w LGCT, ale teraz muszę zacząć o tym myśleć."

Na trzecim miejscu znalazł się reprezentant Francji – Mathieu Billot na 13-letnim Lord de Muze.

W klasyfikacji LGCT liderem pozostaje Eduardo Alvarez Aznar, drugie miejsce zajmuje Christian Kukuk, a trzecie Max Kuhner.

Wyniki TUTAJ.

Klasyfikacja LGCT TUTAJ.

 

Źródło i zdjęcia: gcglobalchampions.com 


W tym tygodniu

 • ZO PLJ Jeżów POL
  21-23.06.2024
         
 • ZO Łąck POL
  21-23.06.2024
         
 • CSI2*-W Olomouc CZE
  20-23.06.2024
         
 • CSI2* Lier BEL
  20-23.06.2024
         
 • CSIO5* LLN Rotterdam NED
  20-23.06.2024
         
 • CSI5* LGCT Paryż FRA
  20-23.06.2024
         
 • CSI4* Hickstead GBR
  19-23.06.2024
         
 • CSIO3* EEF Deauville FRA
  20-23.06.2024
         

Ranking PZJ (31.05.2024)

1. Adam Grzegorzewski 2754
2. Tomasz Miśkiewicz 2501
3. Jarosław Skrzyczyński 2356
4. Przemysław Konopacki 1759
5. Dawid Kubiak 1741
6. Michał Kaźmierczak 1695
7. Marek Wacławik 1447
8. Andrzej Opłatek 1349
9. Dawid Skiba 1243
10. Marek Lewicki 1151
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.05.2024)

202 Adam Grzegorzewski 1035
226 Jarosław Skrzyczyński  965
275 Tomasz Miśkiewicz 800