278572509 548804076606703 2525835092839171132 n

Koń La Vulkano L, na którym wiele sukcesów odniósł Dawid Skiba, zmienia zawodnika.

La Vulkano L (SP, 2012, Vulkan L x Marino) wyhodowany został w KJ Agro-Handel Śrem przez pana Jana Ludwiczaka. Od roku 2016 dosiadał go zawodnik w zielonym fraku – Dawid Skiba. Wspólnie zdobywali medale Sportowego Czempionatu Polski Młodych koni i Mistrzostw Polski Młodych Koni. Wygrali 11 konkursów międzynarodowych, w tym trzy zaliczane do Longines Rankings – Memoriał Pauliny Kopacz na CSI2* w Zielonej Górze, finał Średniej Rundy na CAVALIADZIE w Krakowie oraz Grand Prix CSI2* w Bogusławicach. W 11 innych konkursach LR plasowali się w Top Ten. Teraz przyszedł jednak czas, aby La Vulkano L przekazał swoje doświadczenie nowemu, młodszemu zawodnikowi. Na profilu Dawida Skiby na Facebooku czytamy:

W karierze każdego zawodnika są konie szczególnie zasłużone. Dla mnie jednym z takich koni jest wyhodowany przez Pana Jana Ludwiczaka La Vulkano L.

Razem wygraliśmy wiele konkursów międzynarodowych. Wspólnie walczyliśmy o medale Polskiej Ligi Jeździeckiej, a jeszcze wcześniej o medale MPMK i tytuły SCPMK.

3 krotnie wygraliśmy konkurs zaliczany do Longines Ranking jak i wielokrotnie plasowaliśmy się na premiowanych lokatach w konkursach zaliczanych do światowego rankingu.

W maju z CSI2* Stado Ogierów w Bogusławicach wróciliśmy z wygraną w Grand Prix LR 145 cm. Jak się okazało był to nasz ostatni, wyjazdowy start - idealne zakończenie wspólnego czasu i piękne pożegnanie z uwielbiającym wygrywać partnerem.

Nowemu jeźdźcowi La Vulkano L życzę, aby stworzyli piękny, pełen radości i udanych startów następny rozdział kariery La Vulkano L!

Nowym jeźdźcem La Vulkano L będzie 15-letni Julian Laskowski – złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kategorii kuców i srebrny medalista mistrzostw Polski kuców grupy C.