Konkurs LGCT Grand Prix w Rzymie wygrał Victor Bettendorf. W Global Champions League najlepszy był tam team Madrid in Motion.
Global Champions League
Tylko jednej z 14 ekip udało się pokonać oba parkury bez punktów karnych. Wygrali reprezentanci Madrid in Motion w składzie: Maikel van der Vleuten na koniach Beauville Z N.O.P. i Elwikke oraz Eduardo Alvarez Aznar z końmi Made In’t Ruytershof i Rokfeller de Pleville Bois Margot.
„To niewiarygodne, że możemy jeździć w tak wspaniałych miejscach na całym świecie, a dziś oglądaliśmy sport na najwyższym poziomie! Nie przestaję wierzyć w jeźdźców i konie, które mamy w zespole – super, że w Rzymie się udało”. – powiedział Maikel van der Vleuten.
Wzruszony Eduardo Alvarez Aznar mówił: „Nie byłem na zawodach GCL od kilku tygodni i naprawdę za tym tęskniłem. Powrót z tymi dwoma końmi i wygrana sprawiają, że jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Teraz mamy szansę wspiąć się trochę w rankingu. Przed nami jeszcze jeden etap, Rabat jest dla nas bardzo ważny i będziemy o niego walczyć! Wybraliśmy cztery doświadczone konie i dzisiaj dały z siebie wszystko. W tym roku nie zawsze mieliśmy szczęście po naszej stronie, ale w zespole jest świetna atmosfera. Rokfeller czuje się fantastycznie. Kiedy się na niego patrzy, ciężko uwierzyć, że ma 19 lat. Porusza się i skacze z takim samym nastawieniem jak wtedy, gdy był młodym koniem”.
Na miejscu drugim znaleźli się Riesenbeck International: Philipp Weishaupt z końmi Coby 8 i Zineday oraz Christian Kukuk na koniach Mumbai i Just Be Gentle. Top 3 zamknęli Rome Gladiators: Richard Howley i Zodiak du Buisson Z, Kyle Timm i Candar Mail oraz Nina Mallevaey na Dynastie de Beaufour.
Wyniki TUTAJ.
Longines Global Champions Tour
W LGCT Grand Prix wystartowało 37 par. Parkur podstawowy o wysokości 160 cm bezbłędnie pokonało 6 z nich, a w rozgrywce po zwycięstwo pogalopował reprezentant Luksemburga – Victor Bettendorf na 9-letniej Foxy de la Roque.
„To spełnienie marzeń rywalizować z tymi wszystkimi jeźdźcami na tych zawodach. Myślę, że będę musiał przespać kilka dni, aby zdać sobie sprawę z tego zwycięstwa. Byłem szczęśliwy już z samego faktu zakwalifikowania się do Grand Prix. Nawet nie marzyłem o wygranej. Foxy po raz pierwszy startowała w klasie rankingowej w sierpniu zeszłego roku od tego czasu jest coraz lepsza, a jazda na tej klaczy to jak spacer w parku. Wjeżdżam na arenę i dobrze się bawię – to jest powód, dla którego uprawiamy ten sport, to niesamowite”.
Mówiąc o swojej kwalifikacji do LGCT Super Grand Prix kontynuował: „Normalnie oglądam takie zawody w telewizji. Nigdy nawet nie marzyłem, że wezmę udział w takim show - więc to trochę dziwne, że tam będę”.
Miejsce drugie zajął Francuz Simon Delestre na koniu I Amelusina R 51: „Miałem przeczucie, że mogę pojechać szybciej niż Janne i miałem przeczucie, że Victor pojedzie szybciej ode mnie. Starałem się więc pojechać jak najlepiej i na zero. W tej chwili Amelusina jest w świetnej formie i udam się do Rabatu, gdzie mam nadzieję, że uda nam się zdobyć ostatni bilet na LGCT Super Grand Prix!”.
Na miejscu trzecim znalazła się Niemka Janne Friederike Meyer-Zimmermann na 12-letnim Messi van’t Ruytershof: „Jestem bardzo szczęśliwa, co mogę powiedzieć? To była trochę taktyka, ponieważ przede mną nie było zerowego przejazdu, więc pojechałam na zero. Dla nas priorytetem jest zespół Cannes Stars w GCL, ale jeśli mam szansę na zajęcie dobrego miejsca w LGCT, to dam z siebie wszystko”.
Czwarty był mistrz olimpijski – Niemiec Christian Kukuk na Just Be Gentle, który jest teraz liderem tabeli Longines Global Champions Tour. „Jestem bliski zaniemówienia. To niewiarygodne, jakie wyniki Just Be Gentle osiąga tydzień po tygodniu i Grand Prix po Grand Prix.”
Wyniki TUTAJ.
Źródło i zdjęcia: gcglobalchampions.com