511 6678

Polskie ekipy dzieci, juniorów i młodych jeźdźców bardzo dobrze zaprezentowały się dziś w pierwszych konkursach kwalifikacyjnych finału FEI Nations Cup Youth. Z sukcesami jeździli też nasi reprezentanci w Vazgaikiemis, Peelbergen i Opglabbeek. Za nami też pierwsze półfinały Mistrzostw Polski Młodych Koni w Strzegomiu.

Finał FEI Nations Cup Youth Lier

W pierwszym konkursie kwalifikacyjnym kategorii juniorów wystartowało 12 ekip. Po tych zmaganiach Polska zajmuje miejsce 6 z rezultatem 4 punktów karnych, a przypomnijmy, że do finałowego Pucharu Narodów awansuje 6 najlepszych ekip po dwóch konkursach. W drużynie jechali: Daria Pietrzak i Unica-K (0), Julia Ganowska i Jornian Blue F (4), Nell Sówka i Digisport Carlo (8) oraz Patryk Skrzyczyński na Jerico (0). Z zerowym wynikiem dzisiejszy konkurs ukończyło 5 ekip – pierwsze miejsce zajęli Czesi, drugie Szwecja, a trzecie Holandia.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też polscy młodzi jeźdźcy, którzy z jednym punktem karnym zajmują miejsce trzecie w składzie: Natalia Sydow i Nico Gold (0), Oliwer Bule i Exel van de Achterhoek Z (8), Zofia Michalak i Elizabeth Z (1) oraz Lena Maruszak i Jetoulon van de Rietvenne (0). Miejsce pierwsze zajął dziś team Szwajcarii, a drugie – USA. Oba z wynikiem 0 punktów karnych. W tej kategorii rywalizuje 11 ekip.

W indywidualnym konkursie dla młodych jeźdźców, na poziomie 145 cm, trzecie miejsce zajęła Tamara Tybulczuk na Szifo. Wygrała para z Holandii – Jorinde Dolfijn i Justique.

W kategorii dzieci wystartowało 11 ekip. Polska zajęła dziś miejsce 3 z wynikiem 0 punktów karnych dzięki bardzo dobrym przejazdom ekipy w składzie: Zuzanna Kuczerawy i Uraca II (3 punkty karne), Gaja Kazimierczak i Leader One (0), Lila Kulesza i Unbelievable (0) oraz Helena Gola i Carbonara MK (0). Na miejscu pierwszym sklasyfikowani są Brytyjczycy, na drugim Dania, a zerowe konto zachowują też Irlandia, Holandia i Włochy.

CSI2*-W Vazgaikiemis

Konkurs Rundy Diamentowej (140 cm) zebrał na starcie 39 par. Bezbłędny przejazd zaliczyło 13, a na miejscu drugim znalazł się Tomasz Miśkiewicz na klaczy Velvet Lazar. Zaledwie o 0,05 sekundy szybszy od niego był Estończyk Gunnar Klettenberg na wałachu Esprit du Buisson Z. Top 3 zamknął Bronislav Chudyba ze Słowacji na klaczy Alita. Zerowi byli też Robert Hestkowski na Balero Brech (miejsce 8) oraz Klaudia Siarkiewicz na Jackpot B (13).

Konkurs dla koni sześcio- i siedmioletnich wygrał Grzegorz Nowak na klaczy Kaskada. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Litwy: Andrius Petrovas i Bazooka Joe oraz Matas Petraitis na koniu Casaltina.

W klasie 120 cm trzecia była Tola Świerczyńska na Nono Z, a w konkursie Elite Tour drugie miejsce zajęła Joanna Lorek na La Croix.

CSI2* Peelbergen

Parkur konkursu 140 cm bezbłędnie pokonał Krzysztof Ludwiczak na klaczy Chacnezza PS, zajmując miejsce 6. Wygrała para z Brazylii – Yuri Mansur i Clariquada T.

Monika Dulczewska na Indiam Star du Lozon była szósta w klasie dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich. W konkursie 120 cm miejsce trzecie zajęła Lena Kołacka na Suedwind 9. Małgorzata Janusz na klaczy Charisa uplasowała się na drugim miejscu w klasie 110 cm. Ósme miejsce w konkursie 135 cm zajęła Daria Kobiernik na Colette. W konkursie 145 cm, zaliczanym do światowego rankingu, jedną zrzutkę odnotował Krzysztof Ludwiczak na koniu Karnac Red Wine.

CSI3* Opglabbeek

Zerowy w konkursie 140 cm był Przemysław Konopacki na koniu No Limit 67. Para zajęła dalsze miejsce 51, a wygrał Steven Vermeir z Belgii na Magnum van het Steentje.

MPMK Strzegom

W pierwszym półfinale koni pięcioletnich najwyższe noty otrzymały konie dosiadane przez Łukasza Kozę. Na miejscu pierwszym znalazł się Challco PS (MECKL, Chacoon Blu x Casallco, wł. MM Brothers) z oceną 9,10. Drugie miejsce zajął Diamond Glow Red Wine (OLD, Diamant de Semilly x Clearway, hod. Małgorzata Siergiej, wł. Tadeusz Koza) – 8,90. Top 3 z wynikiem 8,87 zamyka Up In The Air VD Kattevennen Z (ZANG, Uricas VD Kattevennen Z x Carthago Z), którego dosiada właściciel – Maksim Stashkevich.

W kategorii czterolatków sędziowie najwyżej ocenili dziś konie, które prezentował Szymon Stasiak – zajęły one pierwsze trzy miejsca. Najlepszy był Olympic Fly (SP, Chacfly PS x Qumball, hod. Anna Urban, wł. Maria Kozina) – 8,93, drugie miejsce zajął należący do zawodnika Million Cash (STB, Million Dollar x Contender) – 8,87, a trzecie Lotos Zinedine (SP, Zinedine x Cancoon, hod. Józef Wiwijas, wł. Michał Przewdzięk) – 8,83.