511 8279

Z wynikiem 0 punktów karnych drugi konkurs kwalifikacyjny finału FEI Nations Cup Youth ukończyła polska drużyna dzieci. W Vazgaikiemis konkursy wygrywali Grzegorz Nowak i Tola Świerczyńska.

Finał FEI Nations Cup Youth Lier

W drugim konkursie kwalifikacyjnym kategorii dzieci polska ekipa zachowała zerowe konto w składzie: Zuzanna Kuczerawy i Uraca II (0 punktów karnych), Gaja Kazimierczak i Leader One (4), Lila Kulesza i Unbelievable (0) oraz Helena Gola i Carbonara MK (0). Drużyna zajęła dziś miejsce trzecie, a więc awansowała do ścisłego niedzielnego finału. Dziś pierwsze miejsce zajęli Włosi, a drugie – Holandia.

Wyniki TUTAJ.

W zmaganiach dla juniorów drużyna Polski zajęła dziś miejsce 10 z rezultatem 18 punktów karnych. W ekipie jechali: Daria Pietrzak i Unica-K (0 punktów karnych), Julia Ganowska i Jornian Blue F (1), Nell Sówka i Digisport Carlo (17) oraz Patryk Skrzyczyński na Jerico (rezygnacja). Wobec tego team nie awansuje do niedzielnych finałów – powalczą w jutrzejszym Challenge Cup. Najlepsi okazali się dziś reprezentanci Szwecji, a do finału awansowały też USA, Belgia, Irlandia, Czechy i Szwajcaria.

Konkurs dla młodych jeźdźców reprezentanci Polski ukończyli na pozycji 10 z końcowym rezultatem 25 punktów karnych. W skład ekipy wchodzili: Natalia Sydow i Nico Gold (8), Tamara Tybulczuk i Szifo (12), Zofia Michalak i Elizabeth Z (15) oraz Lena Maruszak i Jetoulon van de Rietvenne (5). Triumfował dziś zespół Włoch z 4 punktami karnymi, a kolejne miejsca dające awans do finału zajęły drużyny: Szwajcarii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Szwecji.

CSI2*-W Vazgaikiemis

W Rundzie Diamentowej na poziomie 145 cm startowały 43 pary, a 7 z nich było bezbłędnych. Czwarte miejsce zajął Tomasz Miśkiewicz na koniu VHS Bastion, a szóste Klaudia Siarkiewicz na ogierze Jackpot B. Wygrał Andrea Herck z Rumunii na klaczy Epsilon de Roulard. 2 punkty karne za przekroczenie normy odnotował Grzegorz Nowak na Call of Duty.

Konkurs Średniej Rundy (130 cm) wygrała Tola Świerczyńska na klaczy Nono Z, a trzecie miejsce zajął Kacper Mróz na koniu Dalila van het Keizershof Z.

Po raz drugi na tych zawodach konkurs dla młodych koni sześcio- i siedmioletnich wygrał Grzegorz Nowak na klaczy Cascada. Drugi był Litwin Matas Petraitis na koniu Casaltina, a trzeci jego rodak Andrius Petrovas na Bazooka Joe.

CSI2* Peelbergen

W klasie 110 cm druga była tu Małgorzata Janusz na klaczy Charisa. Miejsce 6 w konkursie dla pięcio- i sześciolatków zajęła Monika Dulczewska na ogierze Impala du Lozon. W Średniej Rundzie (120 cm) trzecia była Paulina Sawicka na klaczy Corlanda VRS, a w zmaganiach dla koni siedmio- i ośmioletnich miejsce ósme zajęła Daria Kobiernik na Chamana Pepino LL. Ta sama amazonka uplasowała się na miejscu 9 w klasie 130 cm – tu na Ogano’s Boy Z.

ZO Michałowice

Konkurs Dużej Rundy zebrał na starcie 23 pary. 9 z nich zaliczyło bezbłędny przejazd, a wygrał Damian Ostręga na wałachu Valencia Volo. Na drugim miejscu znalazł się Michał Kaźmierczak na klaczy Pippa VD Heffinck, a na trzecim Mikołaj Szurman na Miss Caretino MNM.