459400048 122139572156286942 4191369183170469451 n

Złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Koni w kategorii 4-latków z polskimi paszportami zdobył dosiadany przez Szymona Stasiaka Olympic Fly. W kategorii koni hodowli zagranicznej najlepszy był Diablo de Knocke Z, którego dosiadał Łukasz Koza.

Dziś na hipodromie w Morawie zakończyły się zmagania w MPMK w kategorii koni czteroletnich. Najwyższą łączną notę spośród koni z polskimi paszportami – 18,06 – zdobył dosiadany przez Szymona Stasiaka Olympic Fly (Chacfly PS x Qumball, hod. Anna Urban, wł. Maria Kozina). Na miejscu drugim znalazł się inny koń prezentowany przez tego zawodnika – Lotos Zinedine (Zinedine x Cancoon, hod. Józef Wiwijas, wł. Michał Przewdzięk) – 17,73. Top 3 zamknęła klacz Nil’Chi Greenhills (Ludwigs As x Calido I, hod. Kamil Ogórek, wł. Przedsiębiorstwo Premus Waldemar Muszyński), którego dosiadał Andrzej Głoskowski – 16,17.

Wśród koni z zagranicznymi paszportami najwyżej oceniony został ogier Diablo de Knocke Z (ZANG, Diarado x Action Breaker, wł. Paweł Bado) pod Łukaszem Kozą – łącznie 17,50. Medal srebrny wywalczył Milion Cash (HOL, Million Dollar x Contender) należący do zawodnika – Szymona Stasiaka, z końcową notą 17,44. Na miejscu trzecim znalazł się inny koń dosiadany przez Łukasza Kozę – Don Pablo Z (ZANG, Diamant de Semilly x Quaprice Z Bois Margot, wł. Paweł Bado) – 17,13.