DSC07384

W rozgrywkach konkursów Grand Prix na zawodach CSI walczyli dziś Maksymilian Wechta i Przemyslaw Konopacki. W Grand Prix HZO w Lesznie najlepszy był Vitalii Charadnik.

CSI2* Bonheiden

W konkursie Grand Prix, zaliczanym do światowego rankingu, startowało tu 59 par. Parkur o wysokości 145 cm bezbłędnie pokonało 14 z nich, w tym Przemysław Konopacki na klaczy Expression’Quill. Polak w finałowym barażu odnotował jedną zrzutkę i ostatecznie zajął miejsce 8. Wygrał Gaj Riossa ze Słowenii na ogierze Manglar LS La Silla, drugie miejsce zajęłą Emily Turkington z Irlandii na wałachu Cornet, a trzecie Caroline Devos-Poels z Holandii na Ermitage d’Argouges.

Wyniki TUTAJ.

CSI2* Oliva

Tutaj konkurs Grand Prix LR na poziomie 145 cm zebrał na liście startowej 55 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 19 z nich, w tym Maksymilian Wechta na Mystique – para z jedną zrzutką zajęła w końcowej klasyfikacji miejsce 12. Triumfował Belg Jerome Guery na Jyrado VH Bovenhoekshof. Na drugim miejscu znalazł się Mathijs van Asten z Holandii na ogierze Vedet DK Z, a Top 3 zamknęłą Lily Attwood z Wielkiej Brytanii na Karibou Horta.

HZO Leszno

W Grand Prix startowało 15 par, a w rozgrywce o zwycięstwo walczyło ich 7. Trzy zaliczyły „double clear” – wygrał Vitali Charadnik na ogierze King Clinton, drugi był Marcin Matelski na Lugano, a trzeci gość z Niemiec – Philipp Schober na wałachu Guessina. Finał Średniej Rundy wygrał Jakub Kubiak na Coriway.