-
Szczegóły
-

Europejska Federacja Jeździecka (EEF) ogłasza, że Szwajcaria została gospodarzem prestiżowych finałów Longines EEF Series na kolejne trzy lata, począwszy od sezonu 2025.
Inauguracyjny szwajcarski finał odbędzie się w dniach 4-7 września 2025 r. w Narodowym Instytucie Jeździeckim w Avenches. Jest to debiut Szwajcarii w roli gospodarza Longines EEF Series, a finały odbywać się będą tam do roku 2027.
„Jesteśmy podekscytowani faktem, że finał Longines EEF Series odbędzie się w Szwajcarii” - powiedział prezydent EEF Theo Ploegmakers. „Obiekt IENA oferuje idealne warunki i cieszymy się, że możemy wprowadzić serię do kraju z prawdziwą pasją do sportu jeździeckiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Longines za jej stałe wsparcie jako sponsora tytularnego. Cieszymy się również, że Szwajcaria, jako serce Europy, zapewnia dostępną i strategiczną lokalizację dla wszystkich uczestniczących krajów, co czyni ją idealnym gospodarzem finału naszej serii”.
Znany ze światowej klasy obiektów i oszałamiającego naturalnego krajobrazu, rozległy 142-hektarowy teren IENA stanowi idealne miejsce do rozgrywania międzynarodowych zawodów jeździeckich. Obiekt będzie gościł prawie 300 koni i 100 sportowców z całej Europy podczas tego prestiżowego wydarzenia.
Szwajcarska Federacja Jeździecka jest w pełni zaangażowana w zapewnienie sukcesu tego wydarzenia i wyraziła wielki entuzjazm dla organizacji tej prestiżowej imprezy. Damian Müller, prezes Swiss Equestrian, zauważył, że wydarzenie to stanowi „wyjątkową okazję do zaprezentowania bogatej tradycji jeździeckiej naszego kraju i jego zaangażowania w ten sport” i będzie „fantastyczną okazją do dalszego umocnienia pozycji Szwajcarii na międzynarodowej scenie jeździeckiej”.
Oprócz zawodów CSIO4*, Avenches Horse Show obejmie konkursy dla zawodników U25, a także zawody regionalne. Bezpłatny wstęp sprawi, że impreza dostępna będzie dla fanów w każdym wieku.
Źródło: euroequestrian.eu