Logo tylkoskoki

IMG 6092

Grand Prix II etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej w Michałowicach wygrał Dominik Słodczyk.

W konkursie Grand Prix, zaliczanym do Kategorii Złotej Polskiej Ligi Jeździeckiej, startowało 9 par. Trzy z nich pokonały parkur podstawowy o wysokości 145 cm bez punktów karnych, a najlepszy okazał się zawodnik KJ Zbrosławice – Dominik Słodczyk na klaczy Coupanasa. Kolejne dwa miejsca zajął Damian Ostręga, odpowiednio na koniach Quilotta i Valencia Volo.

„Poziom trudności parkuru był dobrze dopasowany do uczestników, był w miarę wymagający, ale sprawiedliwy. W rozgrywce Damian jechał pierwszy i ostatni, widziałem, jak pojechał na pierwszym koniu i chciałem trochę mocniej pogalopować, tak aby „zniechęcić” go do walki na drugim koniu” – mówił Dominik Słodczyk – „Coupanasa to bardzo charakterna klacz. To był trzeci dzień zawodów, a nadal była bardzo energiczna i nie do końca wiedziałem, czego będę mógł się po niej spodziewać w parkurze podstawowym pod względem jej zachowania i czy będzie czekała na moje pomoce. Bardzo się starała, więc nawet jeśli gdzieś nie posłuchała mnie tak, jakbym tego chciał, to i tak zrobiła wszystko, abyśmy pokonali ten parkur bezbłędnie.”

Wyniki TUTAJ.

W finale Rundy Srebrnej triumfował Kevin Pszowski na wałachu Jacobson. Drugie miejsce zajęła Joanna Marciniak-Gondro na Double Diamond M, a trzecie Aleksandra Ryt na Expensiv Thought.

Wyniki TUTAJ.

Finał Rundy Młodzieżowej zakończył się zwycięstwem Julii Balawender na klaczy Bernikla. Druga była tu Zofia Gwóźdź na Flyhigh Quintus, a trzecia Kamila Wróblewska na D’Arell Z.

Wyniki TUTAJ.

Zawodnik gospodarzy z SSKJ Szary Michałowice – Mikołaj Ziębicki na koniu Anthonov – triumfował w finale Rundy Open. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Wójtowicz z koniem Sindbad Z, a na trzecim Dobrosława Janasik na wałachu Laufer.

Wyniki TUTAJ.

W konkursie Drużynowym zaliczanym do Polskiej Ligi Jeździeckiej startowały trzy ekipy. Dwie ukończyły zmagania z zerowym kontem i o klasyfikacji zadecydowała rozgrywka. W niej po zwycięstwo dla KJ Zbrosławice pojechała Julia Kramarz na L-Quick Jump. W drużynie jechali też Łukasz Matla na Bilou Basquet Z, Kamil Dubiel i Hickstead Queen oraz Dominik Słodczyk na Linde KG. Drugie miejsce zajął team Opolskiego Związku Jeździeckiego: Kevin Pszowski i Jacobson, Wiktoria Dżugai i Check Raise F, Julia Balawender i Wilson MK oraz Aleksandra Szpryngiel i H.Oberlina B.

Wyniki TUTAJ.

 

Fot. Anna Sękowska


W tym tygodniu

  • Młodzieżowe ME Riesenbeck GER
    08-13.07.2025
           
  • CSI2* 4Foulee Łąck POL
    11-13.07.2025
           
  • CSI3* Ommen NED
    09-13.07.2025
           
  • CSI2* Opbglabbeek BEL
    10-13.07.2025
           
  • ZO PLJ Jeżów POL
    11-13.07.2025
           
  • CSIO5* Falsterbo SWE
    10-13.07.2025
           

Ranking PZJ (30.06.2025)

1. Maksymilian Wechta 1827
2. Adam Grzegorzewski 1383
3. Dawid Kubiak 1377
4. Jarosław Skrzyczyński 1277
5. Michał Ziębicki 1258
6. Michał Kaźmierczak 1240
7. Krzysztof Ludwiczak 1195
8. Dawid Skiba 1152
9. Mściwoj Kiecoń 959
10. Marek Lewicki 952
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.06.2025)

363 Maksymilian Wechta 603
397 Adam Grzegorzewski 565
454 Jarosław Skrzyczyński  495