Logo tylkoskoki

aDSC05306Znana jest lista par, które wystartują w najbliższy weekend w CSI3*W Warszawa. Wiemy kto i z jakimi szansami powalczy o awans do finału Pucharu Świata w Lyon. Interesująco zapowiada się też walka w Cavaliada Tour.

 

 

 

 

Do zawodów CSI3* na warszawskim Torwarze zgłoszonych zostało 70 jeźdźców na 149 koniach (lista TUTAJ). Listę uzupełnia 14 uczestników CSI juniorów (lista TUTAJ).

Mając listę obecności zawodników z Ligi Europy Centralnej wiemy kto powalczy o awans do Pucharu Świata w Lyon. Większość zgłoszonych to zawodnicy z Subligi północnej (z Top Ten brakuje tylko Hanno Ellermanna z Estonii). Z południa jest tylko zwycięzca tamtych kwalifikacji Omer Karaevli z Turcji. Zawodnikom, którzy przyjeżdżają do Warszawy liczy się już tylko 5 dotychczasowych wyników (wcześniej w tabelach Sublig mogli mieć ich do 10) stąd orientacyjna (nieoficjalna) tabela rankingowa ma nieco zmienione wyniki. Pierwsza dziesiątka wygląda następująco:

  1. Vladimir BeletskiyRUS 75
  2. Andrius Petrovas LTU 64
  3. Omer Karaevli TUR 63
  4. Kristaps Neretniek LAT 62
  5. Ales Opatrny CZE 61
  6. Natalia Simonia RUS 60
  7. Tiit Kivisild EST 59
  8. Andrzej Głoskowski POL 55
  9. Piotr Morsztyn POL 50
  10. Krzysztof Ludwiczak POL 48

Dalej tuż za pierwszą dziesiątką znajduje się Sławomir Uchwat (37), a z naszych w rywalizacji Pucharu Świata wezmą jeszcze udział dalej sklasyfikowani: Jarosław Skrzyczyński, Michał Kaźmierczak, Łukasz Wasilewski i Zuzannna Gowin. Jeszcze raz przypomnimy, że do końcowego wyniku każdemu zawodnikowi liczy się pięć najlepszych startów z kwalifikacji, oraz aż trzy konkursy rozegrane w Warszawie: czwartek nr 3 (szybkości - 10 punktów za zwycięstwo), w piątek nr 7 (z rozgrywką 20 punktów za zwycięstwo) i niedzielne Grand Prix (40 punktów za zwycięstwo). Trzymamy kciuki za naszych zawodników i mamy nadzieję, że któryś z nich znajdzie się w pierwszej trójce z prawem startu w finale. We wcześniejszych naszych wywiadach Głoskowski i Ludwiczak mówili, że racji małego doświadczenia koni, nawet w przypadku uzyskania kwalifikacji nie wybiorą się w kwietniu do Francji. Za to bojowo nastawieni są Morsztyn i Uchwat, a kto wie może i z dalszego miejsca zaatakuje finał Pucharu Świata będący w dobrej dyspozycji zwycięzca Grand Prix z Lublina Jarosław Skrzyczyński.

DSC07525CSI3*W Warszawa kończy też Cavaliadę Tour w sezonie 2013/2014 i tu walka również zapowiada się interesująco. Sytuacja w tabeli po zawodach CAVALIADA Lublin jest bardzo wyrównana. Co prawda podwójny zwycięzca z Poznania – Felix Hassman jest nadal liderem, ale znacznie zbliżyli się do niego Polacy: Jarosław Skrzyczyński i Andrzej Głoskowski, którzy wygrywali w ostatni weekend w Lublinie. Z pierwszej dziesiątki aktualnego rankingu z naszych kibice zobaczą jeszcze: Łukasza Kozę i Mściwoja Kieconia. Wśród międzynarodowego składu CAVALIADA Warszawa o tytuł najlepszego zawodnika CAVALIADA Tour walczyć będzie Andrus Petrovas z Litwy, Ales Opatrny i Suzanne Tepper. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim konkursie Grand Prix punkty podobnie jak w Pucharze Świata będą mnożone razy dwa, praktycznie wszyscy zachowują szansę na końcowy sukces.

Pula nagród CAVALIADA Tour wynosi 50 000 złotych. Dodatkowo w klasyfikacji naszych zawodników najlepszy Polak otrzyma samochód osobowy o wartości 30.000,00 zł brutto.

Ranking Cavaliady Tour: TUTAJ

Na zdjęciach najwyżej sklasyfikowani w rankingach Polacy: Andrzej Głoskowski (8 w PŚ i 3 w CT) i Jarosław Skrzyczyński (2 w CT). Foto z Lublina: Karol Rzeczycki.


W tym tygodniu

  • CSIO5* Hickstead GBR
    22-26.07.2026
           
  • CSI2* Zuidwolde NED
    23-26.07.2026
           
  • Młodzieżowe ME Hagen GER
    21-26.07.2026
           
  • CSI2*-W Inchukalns LAT
    24-26.07.2026
           
  • ZO Leśna Wola POL
    24-26.07.2026
           
  • ZO Dąbrówka Mała POL
    24-26.07.2026
           

Ranking PZJ (31.05.2026)

1. Jarosław Skrzyczyński 2585
2. Maksymilian Wechta 2225
3. Marek Lewicki 1763
4. Krzysztof Ludwiczak 1568,5
5. Adam Grzegorzewski 1421
6. Hubert Polowczyk 1277
7. Mściwoj Kiecoń 1275
8. Michał Ziębicki 1221
9. Dawid Kubiak 1210
10. Michał Kaźmierczak 1017
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.06.2026)

228 Jarosław Skrzyczyński  980
404 Maksymilian Wechta 593
407 Marek Lewicki 585