16W Polsce Grzegorz Faber, Grzegorz Psiuk i Iga Tokarska. W Holandii Kevin Staut. Oto zwycięzcy dzisiejszych konkursów Grand Prix.

Polska

IMG 4570Zawody w Michałowicach i Sopocie dały bardzo liczną obsadę, ale z racji tego, że większość najlepszych polskich koni odpoczywała po Cavaliadach, w konkursach Grand Prix wystartowało niewielu zawodników. W Michałowicach rywalizacja 14 par zakończyła się sporą, ale miłą niespodzianką. Wygrał debiutujący w Grand Prix Grzegorz Faber (na zdj. obok) na koniu Attachant. On jako jedyny obydwa nawroty pokonał bez zrzutek i zakończył zmagania z jednym punktem karnym za przekroczenie normy czasu. Do tej pory startował głównie w zawodach regionalnych. W dużej rundzie na ZO zadebiutował w sierpniu w Michałowicach, jednak mimo czystych przejazdów nie zdecydował się wtedy na start w Grand Prix. Drugie miejsce zajął Michał Kaźmierczak na koniu Woody, a trzecie Krzysztof Prasek na Zucca.

W Sopocie do rozgrywki zakwalifikowały się 4 z 10 startujących par. Bezbłędny i najszybszy był Grzegorz Psiuk na Aresie. Drugie miejsce przypadło Dawidowi Rakoczemu na Avalanche, a trzecie Krzysztofowi Taraskowi na Brando Du Rouet.

W Kaliszu pierwszy raz w życiu Grand Prix wyrała Iga Tokarska no koniu Uroda. Drugie i trzecie miejsce zajęli Michał Rynowiecki (4 punkty karne) oraz Szymon Stasiak (8 punktów karnych.

CSI5* Hertogenbosch

W bardzo silnie obsadzonym konkursie Rolex Grand Prix najlepszy był Kevin Staut na Silvanie HDC. Mistrz Europy z roku 2009 w rozrywce miał czworo rywali. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie jednej setnej sekundy, zajął Marco Kutscher na Cornet’s Cristallo (na tym koniu był 2 w piątkowej DR na Cavaliadzie w Poznaniu). Na trzecim miejscu znalazła się Penelope Leprevost na Nice Stephanie. Czwarte i piąte miejsce przypadło Joe’emu Clee i Bertramowi Allenowi. Tych znamy z CSI w Lesznie, gdzie w listopadzie w Grand Prix zajęli miejsca 2 i 1. To pokazuje, jak dobrą obsadę miały zeszłoroczne CSI w Polsce.

Porównanie przejazdów Stauta i Kutschera (źródło: betjumping.com)