opp2014Znamy nazwiska pierwszych liderów siódmego sezonu OPP. Portal TylkoSkoki podobnie jak w roku ubiegłym objął patronatem medialnym imprezę rozgrywającą się na terenie Podkaprcia i Słowacji.

Blisko 50 jeźdźców otworzyło tegoroczny Puchar Podkarpacia. W siódmym już sezonie organizator nie zwalnia tempa. Kwalifikacje odbywać się będą w czterech podkarpackich klubach. Po raz pierwszy w historii rozgrywek piąta i zarazem ostatnia kwalifikacja będzie miała swoją odsłonę w klubie Pana Jozefa Bechery w Stropkovie na Słowacji. Jest to kolejny krok do rozwoju tego cyklu. Podobnie jak w poprzednich latach zawodnik musi wybrać jedną z kategorii: Brązową, Srebrną lub Złotą w zależności od swojego poziomu zaawansowania. Już I kwalifikacje podczas minionej majówki pokazały jak bardzo zacięta będzie rywalizacja w sezonie 2014. Poznaliśmy pierwszych liderów.

W kategorii najniższej Brązowej – towarzyskiej przeznaczonej dla amatorów, dzieci i młodzieży wystartowało 18 par. Najszybciej rozgrywkę pokonała Małgorzata Gawlik. Dobrze znana amazonka już niejednokrotnie stawała na podium w kwalifikacjach poprzednich edycji. Bardzo dobrze wypadł debiut amazonce z UKJ Lalin. Kamila Gajda, która na doświadczonym Amonie zaledwie 0,3 sekundy później pokazała się na mecie. Miejsce trzecie przypadło zawodnikowi z JKS Pogórze, który również tym samym zadebiutował w rozgrywkach Pucharu Podkarpacia. Trudno nie wspomnieć zawodniku, który zajął miejsce czwarte. Już od trzech lat Maciej „Gleba” Florek świetnie bawi się z nami. Tym razem zabrakło niewiele. Sekunda dzieliła go od miejsca na podium. Z pewnością zobaczymy go w kolejnych kwalifikacjach, a jak wiemy on łatwo się nie poddaje.

Najliczniej obsadzona kategoria srebrna miała 20 par na liście startowej. Tutaj nie było przypadku. Wygrała bardzo doświadczona amazonka, która już dwa razy stała na podium w kategorii złotej w końcowej klasyfikacji. Katarzyna Uchwat w tym roku dosiada tylko młodych koni. Jak na razie zdecydowała się na start w niższej kategorii. Ona jako jedyna pokonała rozgrywkę bezbłędnie. Miejsce drugie zajęła Maria Zvolanekova ze Słowacji a trzecie Sylwia Mazur z UKJ Lalin.
Najwyższa kategoria zgromadziła tylko 8 par. Jednak do rozgrywki awansowało aż 4 z nich i kibice obejrzeli ciekawą rywalizację. Juraj Koprivnak ze Słowacji postawił wszystko na jedną kartę i zdeklasował rywali o prawie 5 sekund. Miejsce drugie zajęła również zawodniczka ze Słowacji Katarina Dolezalova. Na miejscu trzecim zobaczyliśmy debiutującą w rozgrywkach amazonkę z KJ Facimiech Patrycję Żachowską.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy pomimo niesprzyjającej aury przyszli dopingować swoich ulubieńców. Kolejna odsłona Pucharu już za trzy tygodnie od 24-25.05. w LKJ Zabajka. Już dziś wielu jeźdźców potwierdziło chęć startu w zawodach. Sezon dopiero się rozpoczyna - zapraszamy do rywalizacji. Rankingi, wyniki, galerie zdjęć na www.oppskoki.pl.