Baltica jak Toscana Tour. Katharina Offel prosi o niepodbijanie ceny konia. Europejska czołówka w ten weekend rozjedzie się w czterech kierunkach. Trener Wassibauer podał aktualny skład na PN w Odense. Z kraju i ze świata.
Baltica Cup
Znane są już propozycje sierpniowych zawodów w Ciekocinku. Program Baltica Equestrian Tour wzorowany jest na turniejach rozgrywanych na wiosnę na południu Europy, takich jak Toscana Tour w Arezzo czy też zawody w Walencji. Zawodnicy w obu tygodniach najpierw od wtorku do czwartku jeździć będą na młodych koniach (5,6 i 7 lat), a potem w weekend w zawodach CSI2* (pierwszy tydzień) i CSI3* (drugi tydzień). Łączna pula nagród na cykl wynosi 216 900 euro, a 6 konkursów zaliczanych będzie do Longines Rankings. Nowością na zawodach CSI w Polsce jest podział na rundy srebrną i złotą, a w każdej z nich rozgrywanie codziennie trzech konkursów o różnym poziomie wysokości (6 konkursów dziennie od 115 do 150 cm). Obydwa konkursy Grand Prix w Ciekocinku, podobnie jak GP na CSIO w Sopocie i CSI w Poznaniu oraz MP w Warce, zaliczane będą do Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski.
Propozycje do pobrania TUTAJ
Kolejna odsłona aukcji dóbr Eurocommerce
Drugiej licytacji koni należących do bankrutującej spółki Eurocommerce towarzyszy wiele emocji. Najdroższym koniem aukcyjnej sprzedaży był tym razem siwy New Orleans (Colbert x Carthago). Koń klasy GP dosiadany wcześniej przez Gerco Schrödera stał się własnością Abdullaha Al Sharbatly’ego. Jeździec z Arabii Saudyjskiej kupił go za kwotę 150 tys. euro. Jest to znacznie niższa suma od tej proponowanej podczas pierwszej licytacji. Wtedy wynosiła 500 tys. euro. To czwarty koń kupiony przez Abdullaha podczas holenderskiej aukcji, o kupionych wcześniej pisaliśmy TUTAJ. Jednak to nie New Orleans jest gwiazdą przetargu. Po akcji promocyjnej, jaką przeprowadziła ukraińska amazonka Katharina Offel, najbardziej popularnym koniem tej odsłony licytacji stał się wyhodowany w Szwecji wałach Cleveland (Quite Easy I x Good Future). Zawodniczka na Facebooku wystosowała apel o niepodbijanie ceny za tego konia, bo chce go kupić jak najtaniej. Apel zamieściliśmy na naszym profilu. Cleveland do 2013 roku startował z powodzeniem w konkursach 160 cm, lecz kontuzja zakończyła jego karierę. Zawodniczka chce po zakupie zapewnić wałachowi dożywotnią emeryturę, na którą niewątpliwie zasługuje. Obecna cena wylicytowana osiągnęła 17 500 euro, lecz nie jest jeszcze znany statut zakupu. Kolejnym koniem, który cieszył się dużym zainteresowaniem – 92 oferty, była klacz Courville Paola po Verdi. Cena końcowa to 57 500 euro.
Podzielone proporcjonalnie imprezy
We Francji CSIO5* i Furusiyya NC pierwszej dywizji, w Wielkiej Brytanii CSI3* Royal Windsor Horse Show, a w Niemczech mistrzostwa kraju. Tak podzieli się jeździecka Europa na najbliższy weekend. Będzie można z uwagą śledzić zmagania Szwajcarów po ewentualne drugie zwycięstwo w Furusiyya NC oraz formę Big Stara i Nicka Skeltona, do tego zmagania u naszych sąsiadów zapewne przybliżą nam skład ekipy niemieckiej na nadchodzące Mistrzostwa Świata.
Lista zawodników na La Baule: TUTAJ
Lista zawodników na Windsor: TUTAJ
CSIO3* Odense
Spora grupa dobrych zawodników wystartuje też na CSIO w Danii. Do zawodów zgłoszonych zostało 128 jeźdźców z 23 krajów. Ekipy na Puchar Narodów wystawią: Australia, Belgia, Chile, Dania, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria i Polska. Zdecydowanie najmocniejsza jest drużyna Szwecji z Bengtssonem i Fredricsonem na czele. Ten drugi będzie miał ze sobą swojego podstawowego konia Lunatic. Solidnie wyglądają też drużyny Norwegii i Danii, które zgłosiły praktycznie pierwsze składy. I to właśnie z nimi nasi zawodnicy walczyć będą o punkty do II Dywizji FNC. Jak poinformował nas trener Wassibauer, jeśli nic się nie wydarzy w ciągu najbliższych 3 dni, to w Pucharze Narodów pojadą: Mściwoj Kiecoń na Urbane, Andrzej Głoskowski na Crosie, Krzysztof Ludwiczak na Zowei i Radosław Zalewski na Duke of Carneval. Nasz selekcjoner ma jeszcze asa w rękawie w postaci Grzegorza Kubiaka na Denetorze, który bardzo dobrze spisał się w PN i GP na CSIO3*-W w Celje.
Lista zawodników na Odense: TUTAJ
FOTO: Karol Rzeczycki