Logo tylkoskoki

 DSC 7549

Coraz częściej w naszych stajniach możemy spotkać nowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienną pracę. A czy wiecie, że istnieje nowoczesny, niezawodny i w pełni bezpieczny system porodowy, który zaoszczędzi hodowcy wielu nieprzespanych nocy i stresu związanego z okresem wyźrebień?

To Sigloo Foaling Alarm dedykowany dla hodowców koni, a polecany przez największe i najbardzej renomowane marki z branży takie jak Keros, Hof Sosath czy Pferdezucht Dr. Jacobs.

Jak to działa?

System składa się z dwóch elementów. Odbiornika (Sigloo receiver) i nadajnika (transmitter). Ten pierwszy może współpracować jednocześnie z nawet dziesięcioma nadajnikami.

Nadajnik umieszcza się w zewnętrznej wardze sromowej klaczy 8-10 dni przed planowaną datą wyźrebienia. Urządzenie jest nieduże i nie wywołuje dyskomfortu, a do jego montażu wystarczą dwa małe szwy. Klacz może je nosić nawet do 4 tygodni bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych. 

System jest nieustannie aktualizowany, a korzystanie z niego jest objęte gwarancją co zapewnia jego niezawodność.

 

Telefon z porodówki

Gdy rozpoczyna się poród nadajnik przekazuje sygnał do odbiornika, a ten wysyła powiadomienia na wybrany numer telefonu (jeden lub więcej). Ze względu na specyficzny sposób montażu system jest bardzo odporny na fałszywe alarmy. Nie uruchamia go ani nadmierna ruchliwość klaczy ani kładzenie się, co zdarza się w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. 

Prostota działania systemu Sigloo sprawia, że w pomieszczeniach zamkniętych działa on do 100 metrów, a na otwartej przestrzeni nawet do 1000 m. Zasięgi można zwiększać dzięki wykorzystaniu anteny wzmacniającej sygnał.

System Sigloo Foaling Alarm można używać również w miejscach z bardzo słabym lub bez zasięgu. W takich wypadkach jest dostępny fizyczny alarm „budzik”.

Więcej informacji o urządzeniu można uzyskać tutaj http://foaling-alarm.eu/faq/

 

Gdzie zamówić

Zakup urządzenia jest teraz jeszcze prostszy. Wystarczy skontaktować się telefonicznie z polskim przedstawicielem firmy Tomaszem Olszewskim +48 609 848 087, który sam jest użytkownikiem tego systemu od 4 lat, dzięki czemu jest w stanie doradzić w zakupie oraz pomóc przy pierwszym uruchomieniu.

Wysyłka systemu jest realizowana nawet w 2 dni robocze.

B0DD778F FB45 4F62 AFAD B3BDB9CB5048

Dlaczego nadzór nad porodami jest taki ważny?

Około 90% porodów u klaczy ras szlachetnych przebiega bez zakłóceń. Dlaczego więc tak ważne jest nadzorowanie i towarzyszenie klaczom w trakcie porodu?

 • możliwość zapobiegania lub zmniejszenia skutków nieprawidłowości okołoporodowych takich jak niewłaściwe ułożenie źrebięcia
 • pełna kontrola nad noworodkiem, w tym kontrola pobrania siary i wydalenia smółki

Zastosowanie systemu porodowego Sigloo Foaling Alarm zmniejsza ryzyko hodowlanych strat, które potrafią być bardzo bolesne. Cena systemu jest  nierzadko niższa niż koszt zakupu nasienia, co czyni go również bardzo opłacalną inwestycją w podwyższenie bezpieczeństwa naszej stajni.

Ponadto Sigloo Foaling Alarm ogranicza ilość wizyt u klaczy co pozwala zapewnić jej spokój tak potrzebny w ostatnim okresie ciąży. Dzięki wykorzystaniu systemu znika również konieczność korzystania z monitoringu i zwyczajnie ogranicza się ilość nieprzespanych nocy.

 

Najczęściej zadawane pytania

Czy podczas korzystania z systemu zdarzają się fałszywe alarmy?

Jeżeli nadajnik jest zamocowany poprawnie i regularnie kontrolowany (co 4-5 dni) nie zdarza się występowanie fałszywych alarmów. Czynniki, które mogą aktywować systemy porodowe innych typów takie jak kładzenie się klaczy nie powodują aktywacji alarmu Sigloo.

 

Czy poród może wystąpić nie wywołując alarmu Sigloo?

Tak jak wyżej - jeżeli nadajnik jest poprawnie zamontowany nie ma możliwości by system nie zadziałał poprawnie. W przypadku korzystania z powiadomień telefonicznych, aby odbiornik poprawnie wykonał połączenie alarmujące, należy pamiętać o poprawnym doładowaniu karty GSM zainstalowanej w odbiorniku. Dobrym zwyczajem jest jednorazowe doładowanie, które utrzyma ważność konta na okres dłuższy niż jeden miesiąc, a najlepiej na taki, który zabezpieczy nam poród ostatniego źrebięcia.

DSC 7665

Czy nadajnik nie przeszkadza klaczy?

Z naszego doświadczenia wynika, że klacze ignorują obecność nadajnika, a te bardziej wrażliwe szybko się do jego obecności przyzwyczajają. Poprawnie zamocowany nadajnik nie wywołuje dyskomfortu, ani żadnej bolesności.

 

Jak długo mogę używać nadajnika? Czy można go używać wielokrotnie?

Nadajnik może być używany wielokrotnie. Zalecana jest jedynie kontrola baterii przed kolejnym użyciem. Aczkolwiek nowe zestawy wyposażone są już w ulepszone nadajniki, które zamiast baterii posiadają akumulatorki. Dzięki temu rozwiązaniu przy użyciu specjalnie dedykowanej ładowarki możemy takie nadajniki doładowywać.

 


W tym tygodniu

 • Młodzieżowe ME Peelbergen NED
  16-21.07.2024
         
 • CSI5* LGCT Riesenbeck GER
  18-21.07.2024
         
 • CSI5* Dinard FRA
  18-21.07.2024
         
 • CSI2* Zuidwolde NED
  18-21.07.2024
         
 • CSI2* Bonheiden BEL
  18-21.07.2024
         
 • ZO Warka POL
  19-21.07.2024
         
 • ZO PLJ Bogusławice POL
  18-21.07.2024
         
 • ZO Olsza POL
  19-21.07.2024
         

Ranking PZJ (30.06.2024)

1. Adam Grzegorzewski 2808
2. Tomasz Miśkiewicz 2475
3. Jarosław Skrzyczyński 2461
4. Marek Wacławik 1718
5. Przemysław Konopacki 1491
6. Dawid Kubiak 1465
7. Michał Kaźmierczak 1417
8. Andrzej Opłatek 1391
9. Michał Tyszko 1265
10. Maksymilian Wechta 1230
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.06.2024)

188 Adam Grzegorzewski 1070
206 Jarosław Skrzyczyński  1015
287 Tomasz Miśkiewicz 795