Logo tylkoskoki

hubertiolamaleWojciech Dahlke najlepszy w Zagórowie. Michał Kaźmierczak wygrał u siebie. Małe sukcesy za granicą – uzupełnione podsumowanie niedzieli. Zwycięski przejazd Wojciecha Dahlke na video.

 

 

 

 

 

Zagórów

dahlkezagorowZmienna pogoda towarzyszyła dzisiejszemu Grand Prix w Zagórowie. Mimo to konkurs oglądała spora grupa wiernej publiczności. Do rozgrywki dostało się 8 z 22 startujących par. W niej najlepszy okazał się Wojciech Dahlke (BKS Kłos Budzyń) na koniu Cancan. Z dobrej strony pokazała się złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski Gabriela Biedka na Wersie, która zajęła 2 miejsce. Trzeci był Krzysztof Tarasek na Brando du Rouet, a czwarty bezbłędny przejazd w finałowym barażu zaliczył Dawid Rakoczy Sancho. Runda klasy C przez całe zawody należała do młodych zawodniczek. W piątek wygrała Olimpia Bembenik na Baltazarze du Rouet, wczoraj Julia Przeździęg na klaczy Puszta, a dzisiejszy finał – złota medalistka OOM Martyna Rynkiewicz na klaczy Nela (tym, którzy nie czytali polecamy wywiad z tą amazonką – TUTAJ). Już po raz drugi portal TylkoSkoki.pl był patronem medialnym zawodów w Zagórowie. W przyszłym tygodniu zapraszamy na obszerne galerię zdjęć oraz relację telewizyjną z konkursu Grand Prix. Teraz przejazd zwycięzcy.

Wyniki TUTAJ

{youtube}qUMuULiTB2Y{/youtube}

Leśna Wola

MichałW Grand Prix CSN w Leśnej Woli wystartowało tylko 6 par. Do rozgrywki awansowały trzy z nich. Wygrał Michał Kaźmierczak na Stakorado, 2 był Tomasz Zelek na Zulanie L, a trzeci Bartosz Kut na Aktywie. Liderem rozgrywek Leśna Wola Cup jest Michał Kaźmierczak, który wygrał obie kwalifikacje. Finałowe zawody cyklu odbędą się w dniach 19-21 września.

Wyniki TUTAJ

FOTO: Stadnina Koni „Leśna Wola”

Nasi i "nasi" za granicą

Na zawodach w Sibculo w Holandii finał Małej Rundy wygrał Hubert Kierznowski na Valencii. W Grand Prix najlepsza była para, która wielokrotnie wygrywała w Polsce - Suzanne Tepper  (NED) i Sensation. Drugi był Amerykanin Andrew Ramsay, a trzeci v-ce mistrz Olimpijski Gerco Schröder. W sobotę w konkursie 135 cm z rozgrywką trzecie miejsce zajął Adam Grzegorzewski na Okarino.
kozyW Sanmorin na Słowacji zawody CSI3* miały bardzo liczną obsadę i już samo zakwalifikowanie się do finałów było bardzo trudne. W zaliczanym do LR finale srebrnej rundy (145 cm) Paulina Koza na Banjo Boy miała jeden błąd (27 miejsce), a Łukasz Koza na Bijou Be 9 punktów karnych. Ten konkurs wygrał Nasser  Al Ghazali z Kataru. W Grand Prix, w którym Polacy nie startowali, najlepszy okazał się Holender Amber  Fijen na Zambezii, a drugi był znany z wielu startów w Polsce reprezentant Turcji Omer Karaevli na Dadjak Ter Puttenen.


W tym tygodniu

  • Młodzieżowe ME Riesenbeck GER
    08-13.07.2025
           
  • CSI2* 4Foulee Łąck POL
    11-13.07.2025
           
  • CSI3* Ommen NED
    09-13.07.2025
           
  • CSI2* Opbglabbeek BEL
    10-13.07.2025
           
  • ZO PLJ Jeżów POL
    11-13.07.2025
           
  • CSIO5* Falsterbo SWE
    10-13.07.2025
           

Ranking PZJ (30.06.2025)

1. Maksymilian Wechta 1827
2. Adam Grzegorzewski 1383
3. Dawid Kubiak 1377
4. Jarosław Skrzyczyński 1277
5. Michał Ziębicki 1258
6. Michał Kaźmierczak 1240
7. Krzysztof Ludwiczak 1195
8. Dawid Skiba 1152
9. Mściwoj Kiecoń 959
10. Marek Lewicki 952
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.06.2025)

363 Maksymilian Wechta 603
397 Adam Grzegorzewski 565
454 Jarosław Skrzyczyński  495