hubertiolamaleWojciech Dahlke najlepszy w Zagórowie. Michał Kaźmierczak wygrał u siebie. Małe sukcesy za granicą – uzupełnione podsumowanie niedzieli. Zwycięski przejazd Wojciecha Dahlke na video.

Zagórów

dahlkezagorowZmienna pogoda towarzyszyła dzisiejszemu Grand Prix w Zagórowie. Mimo to konkurs oglądała spora grupa wiernej publiczności. Do rozgrywki dostało się 8 z 22 startujących par. W niej najlepszy okazał się Wojciech Dahlke (BKS Kłos Budzyń) na koniu Cancan. Z dobrej strony pokazała się złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski Gabriela Biedka na Wersie, która zajęła 2 miejsce. Trzeci był Krzysztof Tarasek na Brando du Rouet, a czwarty bezbłędny przejazd w finałowym barażu zaliczył Dawid Rakoczy Sancho. Runda klasy C przez całe zawody należała do młodych zawodniczek. W piątek wygrała Olimpia Bembenik na Baltazarze du Rouet, wczoraj Julia Przeździęg na klaczy Puszta, a dzisiejszy finał – złota medalistka OOM Martyna Rynkiewicz na klaczy Nela (tym, którzy nie czytali polecamy wywiad z tą amazonką – TUTAJ). Już po raz drugi portal TylkoSkoki.pl był patronem medialnym zawodów w Zagórowie. W przyszłym tygodniu zapraszamy na obszerne galerię zdjęć oraz relację telewizyjną z konkursu Grand Prix. Teraz przejazd zwycięzcy.

{youtube}qUMuULiTB2Y{/youtube}

Leśna Wola

MichałW Grand Prix CSN w Leśnej Woli wystartowało tylko 6 par. Do rozgrywki awansowały trzy z nich. Wygrał Michał Kaźmierczak na Stakorado, 2 był Tomasz Zelek na Zulanie L, a trzeci Bartosz Kut na Aktywie. Liderem rozgrywek Leśna Wola Cup jest Michał Kaźmierczak, który wygrał obie kwalifikacje. Finałowe zawody cyklu odbędą się w dniach 19-21 września.

Nasi i "nasi" za granicą

Na zawodach w Sibculo w Holandii finał Małej Rundy wygrał Hubert Kierznowski na Valencii. W Grand Prix najlepsza była para, która wielokrotnie wygrywała w Polsce - Suzanne Tepper  (NED) i Sensation. Drugi był Amerykanin Andrew Ramsay, a trzeci v-ce mistrz Olimpijski Gerco Schröder. W sobotę w konkursie 135 cm z rozgrywką trzecie miejsce zajął Adam Grzegorzewski na Okarino.
kozyW Sanmorin na Słowacji zawody CSI3* miały bardzo liczną obsadę i już samo zakwalifikowanie się do finałów było bardzo trudne. W zaliczanym do LR finale srebrnej rundy (145 cm) Paulina Koza na Banjo Boy miała jeden błąd (27 miejsce), a Łukasz Koza na Bijou Be 9 punktów karnych. Ten konkurs wygrał Nasser  Al Ghazali z Kataru. W Grand Prix, w którym Polacy nie startowali, najlepszy okazał się Holender Amber  Fijen na Zambezii, a drugi był znany z wielu startów w Polsce reprezentant Turcji Omer Karaevli na Dadjak Ter Puttenen.