Allen B CAEN Leanjo De Koster FEI

Bertram Allen, ulubieniec nie tylko irlandzkiej publiczności, wraz z klaczą Molly Malone V wygrał ranking olimpijski w europejskiej grupie A.

Tym samym wywalczył miejsce indywidualne na igrzyska w Rio. Jednak miejsce to nie jest przypisane bezpośrednio zawodnikowi, który je wywalczył ale federacji, którą reprezentuje. Ponieważ w grupie A wszystkie najsilniejsze kraje wcześniej zapewniły sobie awans drużynowy, Irlandczycy mając za rywali tylko Duńczyków, Finów i Norwegów zdominowali rywalizację i zajęli w tabeli 12 pierwszych miejsc. O tym, kto pojedzie do Rio federacja irlandzka zadecyduje dopiero w czerwcu. Allen ma kilku rywali, ale ci najgroźniejsi na dziś to z pewnością Denis Lynch i Cian O'Connor.

Lynch na All Starze 5 świetnie zaprezentował się podczas finału Pucharu Świata w Goeteborgu. Para jako jedyna ze wszystkich startujących nie zrobiła błędu przez 5 przejazdów (I półfinał, II półfinał i rozgrywka, dwunawrotowy finał), a 5 miejsce to konsekwencja zbyt wolnej jazdy pierwszego dnia.

Z kolei O'Connor w ten sam weekend zajął 2 miejsce w $1,000,000 Grand Prix HITS Ocala. Nie po raz pierwszy w podwójnym zerowym przejeździe podziw publiczności wzbudził styl, w jakim przeszkody pokonuje jego Good Luck.

Jak widać selekcjoner reprezentacji Irlandii - Robert Splaine nie będzie miał łatwego zadania, podejmując decyzję o olimpijskiej nominacji.