wojcianiec

Przegląd sportowych wydarzeń niedzieli.

San Govanni
Tu zdecydowanie najlepiej z Polaków spisał się Wojciech Wojcianiec. Do Grand Prix wybrał Cassio Melloni i w pierwszym nawrocie pokonał na nim parkur bezbłędnie. W drugim miał 5 punktów i konkurs zakończył na miejscu 11. Sandra Piwowarczyk-Bałuk na Chabento miała 5 punktów, a Krzysztof Ludwiczak na ogierze Zoweja 8.

Wojcianiec punkty do LR zdobył też dzisiaj w konkursie 145 cm z rozgrywką. Tu na Quasi de Kergane pojechał dwa razy bezbłędnie z zajął 7 miejsce. Do tego zajął 6 miejsce na Naccord Melloni w konkursie 135 cm.

Belgia
Konkurs Grand Prix podczas CSI3* w Lanaken wygrał Gert Jan Bruggink (NED) na Vampire. Maksymilian Wechta na Londonie miał dwie zrzutki w rundzie podstawowej.
Z kolei w Lummen w Grand Prix CSI3* triumfowała amerykańska para Alec Lawler i Agamemnon. Mściwoj Kiecoń na Urbane miał dwa błędy.

Leszno

kaluszuk leszno con juan

W tym tygodniu nie odbyły się żadne zawody ogólnopolskie. W Lesznie studenci walczyli o medale Halowych Akademickich Mistrzostw Polski. W kategorii profesjonalistów po tytuł mistrza sięgnął Piotr Kaliszuk z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Srebro przypadło Katarzynie Kawie z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a brąz Michałowi Piątkowskiemu z AFiZ Vistula Warszawa. W kategorii mniej zaawansowanych na podium stanęły same studentki: złota Adrianna Wiśniewska (UP Poznań), srebrna Aleksandra Kisilewicz (AWF Wrocław) i brązowa Natalia Kaczmarek (Politechnika Wrocławska).