13466416 1728122964142546 5776308108720917786 n images thumb medium540 300

Podsumowanie jeździeckich wydarzeń w Polsce i za granicą. Z Polaków najlepiej poradził sobie Dawid Kubiak.

CSI3*-W Bratysława

W konkursie dużej rundy zaliczanym do LR 160 cm bardzo dobrze spisał się Dawid Kubiak na Quite Donaldson, który co prawda zaliczył jedną zrzutkę, ale dobry czas sprawił, że ostatecznie zawodnik uplasował się na 5 miejscu. Wynik tym bardziej jest wartościowy, bo sobotni konkurs zaliczany był do LEC Pucharu Świata. Nasz zawodnik w Lidze zajął drugie miejsce (najlepsza była druga w konkursie Słowaczka Monika Noskovicova), zdobył kolejnych 17 punktów i prawdopodobnie będzie liderem Subligi Północnej Europy Centralnej. Konkurs wygrała Kanadyjka, Jaclyn Duff na wałachu Eh All or None. To dodatkowo dobry prognostyk dla Kubiaka przed niedzielnym konkursem Mercedes Benz Grand Prix.

Wyniki TUTAJ

CSI3* Jakubowice

Finał Srebrnej Rundy 145 cm zaliczany do światowego rankingu wygrał Holender Robert Vos. Jednak przez błąd techniczny pierwsze miejsce przyznano również Abdullahowi Alsharbatly (KSA) na koniu Ad Aridos. Wicemistrz świata z 2010 roku był najlepszy w konkursie, ale jego drugi start na tym samym koniu tego samego dnia to efekt pomyłki.13836034 1799645116933586 1248892577 o

O wygraną w dzisiejszym konkursie walczyło 54 zawodników, jednak tylko 11 par zakwalifikowało się do rozgrywki. Wśród nich również przedstawiciele Polski: Andrzej Opłatek, Krzysztof Okła oraz Maciej Kostrzewski. Najlepszy z Polaków był Maciej Kostrzewski (miejsce 7), który potwierdza, że jego medal w Pucharze Polski nie był przypadkiem.

13835818 1799645120266919 2105448093 o

Konkurs Brązowej Rundy wygrał Andrzej Głoskowski na koniu Centroplast Dinar. W finale rundy dzieci triumfowała Justina Reciunaite (LTU). Miejsce drugie i trzecie zajęła Oliwia Kosmol.

Już jutro o godzinie 10:30 transmisja konkursu Grand Prix w TVP Sport. Konkurs ten jest zaliczany do Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego.

Wyniki TUTAJ

CSI3* Gross Viegeln

Konkurs dużej rundy 150 cm wygrała Eva Bitter (GER) na koniu Perigueux, która w świetnym stylu pokonała obydwie rundy. Michał Kaźmierczak startował na koniu Que Pasa 5, jednak błąd za przekroczenie normy czasu sprawił, że zawodnik zakończył swój przejazd na 23 miejscu. Do drugiej rundy zakwalifikowało się 21 par z czego aż 10 pokonało ją na czysto. Najlepszy czas miał David Will z Niemiec na koniu Calista, jednak pechowa zrzutka oddaliła zawodnika od wygranej i ostatecznie zajął on 11 miejsce.