KBO 1076 kopia

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń podczas CSI i CSN w Polsce.

Ciekocinko

Z Polaków w pierwszym konkursie Grand Prix (CSI2*) Baltica Equestrian Summer Tour najlepiej spisał się Piotr Morsztyn, który na Osadkowski Van Halen zajął 5 miejsce. Zawodnik miał 1 punkt karny za przekroczenie normy czasu w rozgrywce. Strategia wolnej jazdy nie dziwi, bowiem Osadkowski Van Halen startował w Grand Prix po raz pierwszy o prawie półrocznej przerwie.

Do rozgrywki z naszych zawodników dostali się jeszcze: Mściwoj Kiecoń na Urbane (miejsce 7), Wojciech Wojcianiec na Cassio Melloni (8) i Maksymilian Wechta na Celtii II (11).

Konkurs wygrała Włoszka Giulia Levi na koniu Van Dutch.

Levi

Drzonków

W konkursie Grand Prix PLJ tylko 4 pary awansowały do rozgrywki. Wygrał Oskar Murawski na koniu Libelius. Para ta dobrze pokazywała się już podczas PLJ w Machnicach i CSI w Jakubowicach. Cieszy, że Oskar Murawski ponownie odnosi sukcesy, do jakich przyzwyczaił nas, kiedy jeszcze dwa lata temu pracował i trenował w Niemczech.

Drugie miejsce zajął Andrei Shalohin na Carewiczu, który  umocnił się na prowadzeniu w kategorii złotej PLJ, jednak jego przewaga nad Marcinem Bętkowskim nadal nie jest duża, bo zawodnik KJ Agro-Handel dziś GP ukończył na miejscu 4.

Trzecie miejsce zajął Jakub Krzyżosiak na klaczy Atiqua, co pozwoliło mu awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Konkurs finałowy srebrnej rundy wygrała Daria Kobiernik na Winchesterze. Po zajęciu 7 miejsca na pozycję liderki rankingu PLJ powróciła Olga Sorokina.

W kategorii brązowe dziś najlepszy okazał się Jacek Bobik na Quaido.

Zagórów

XVI Grand Prix CSN w Zagórowie wygrała Dajana Pawlicka na koniu Campari. Emocji w 6-konnej rozgrywce nie brakowało. Drugi na mecie Wojciech Dahlke na A Quite przegrał z Juniorką Agro-Handel Śrem o niespełna dwie dziesiąte sekundy. Trzecie miejsce zajął Łukasz Krajewski na Contendrosie.

O dużym sukcesie może mówić reprezentantka gospodarzy Marta Zielińska, która w debiucie w konkursie Grand Prix zaliczyła double clear i przed własną, kilkutysięczną publicznością zajęła 4 miejsce.

W konkursie finałowym rundy klasy C pierwsze i drugie miejsce zajął Łukasz Wasilewski na koniach Dublin i El Quando.