Ferrington Kent Creedance 1

Podsumowanie najważniejszych zagranicznych wydarzeń.

CSI5* St. Moritz

Kent Farrington (USA) i jego 9-letni wałach Creedance wygrali niedzielne CSI5* Longines Grand Prix of St. Moritz. Dziesięć par pokonało pierwszą rundę na czysto. Jako pierwszy w rozgrywce pojechał niemiecki zawodnik Tobias Meyer, który bezbłędnym przejazdem ustanowił czas do pobicia. Świetny przejazd zaprezentował Michael Whitaker (GBR), który na 14-letnim Vikingu pokonał parkur bezbłędnie w czasie 40.35 sekund i tym samym objął prowadzenie w konkursie. Kent Farrington wyjeżdżając na prakur wiedział, że musi pokonać go szybko. Od początku do końca para ta trzymała tempo i ostatecznie udało im się wyprzedzić Whitakera czasem 39.56. Miejsce trzecie zajął Jane Richard Philipps (SUI).

CSI4* Valence

W konkursie CSI4* Grand Prix 160 cm triumfowali Francuzi. Niesamowita postawa tych zawodników sprawiła, że na podium nie stanął już nikt inny. Pierwsze miejsce zajął wice mistrz Europy Simon Delestre na koniu Chesall Zimequest, drugie miejsce zdobył światowy numer 2 Kevin Staut. Miejsce trzecie wywalczył Roger Yves Bost, który wyprzedził o setne sekundy Edwine Tops-Alexander.

CSI4* Münster

Grand Prix miasta Münster wygrał Marcus Ehning (GER) na koniu Pret a Tour. Do drugiej rundy zakwalifikowało się 13 z 45 par. Sześciu zawodników zakończyło swoje przejazdy z czystym kontem, a wśród nich Meredith Michaels-Beerbaum (GER) czy Felix Hassmann (GER), który zajął trzecią pozycję. Na miejscu drugim uplasował się Jens Baackmann (GER) na Carmen.

CSI2* Neustadt

W konkursie Grand Prix 145 cm wystartowało 59 par. Najlepszym zawodnikiem okazał się Dieter Kofler z Austrii na wałachu Askaban. Nasz reprezentant, Krzysztof Okła na wałachu Chacitol zajął 18 pozycję.