IMG 5237AGOTOWE PODPISZMN12

Kamil Grzelczyk najlepszym polskim zawodnikiem w konkursie GP CSI3* Ciekocinko. Wspaniała forma szwedzkiego zawodnika.

CSI3* Ciekocinko

Konkurs Grand Prix 150 cm okazał się szczęśliwy dla szwedzkich zawodników. Oni, jako jedyni zaliczyli dzisiaj double clear co pozwoliło zająć dwa pierwsze miejsca. Wygrał Jacob Hellström (SWE) na wałachu Happy Day Ter Putte. Był to jego trzeci wygrany w tym tygodniu konkurs zaliczany na Longnes Rankings. Na miejscu drugim uplasował się Magnus Jacobson na koniu Chewie. Trzecią pozycję zajął Bruce Goodin z Nowej Zelandii na koniu Chagrannus.

Jeden polski zawodnik dostał się do drugiego nawrotu, a był nim Kamil Grzelczyk na Wibaro. Zawodnik ten w pierwszym nawrocie miał jeden punkt za przekroczenie normy czasu, a w drugim po tym jak koń zgubił podkowę zrezygnował z dokończenia przejazdu. Ostatecznie zajął 12 miejsce przed Mściwojem Kieconiem (miejsce 13) i Maksymilianem Wechtą (miejsce 14).

grzelczyk

IMG 5307A PODPIS GOTOWEzmn

Konkurs ten był częścią cyklu Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego. Po wygranej w Jakubowicach, Kamil Grzelczyk dzisiejszym przejazdem zdobył komplet punktów (obecnie ma 20) i jest on liderem rankingu. Na miejscu drugim znajduje się Mściwoj Kiecoń (19 pkt.), a na trzecim Hubert Kierznowski (14 pkt.).

Finał cyklu odbędzie się w trakcie Mistrzostw Polski Seniorów w Jakubowicach 11 września 2016.

Srebrną Rundę CSI1* 135 cm wygrał Neretnieks Kristaps (LAT) na wałachu Cornet’s Spirit. Drugie miejsce zajął reprezentant Polski, Tomasz Miskiewicz na For Vito pokonując obydwa przejazdy na czysto.