DSC02687

Zakończył się pierwszy dzień zmagań w ramach zawodów Halowe Derby Poznania.

Zwycięstwem Wiktorii Stanisławskiej zakończyły się zmagania konkursu Halowe Derby Poznania. Sama zwycięska para może sprawiła wielką niespodziankę, ale trzeba przyznać, że ich jazda była popisem harmonii, równowagi i odwagi.

- Dosyć wymagające były przeszkody crossowe ze względu na wąskie fronty. Było to zupełnie coś nowego dla ludzi, które jeżdżą parkury. Konkurencja była duża, w końcu obok startował Łukasz Brzóska czy Jan Mossakowski - powiedziała Wiktoria Stanisławska, która w kwietniu na klaczy Roxana Z wygrała HPP Małych Koni. Wiktoria zaczęła jeździć konno kiedy miała 5 lat, a w zawodach ogólnopolskich zadebiutowała w 2011. Swoje niemałe umiejętności zawdzięcza długoletniej współpracy z trenerem Marianem Kowalczykiem.

Drugie miejsce z HDP zajął Wiktor Szała na Landosie, a trzecie Jan Kurek na Maik K.

Jan Bobik

W konkursie dużej rundy (140 cm) w którym widzieliśmy pary przygotowujące się do jutrejszego GP pięciu zawodników pokonało obydwie fazy na czysto. Najlepszy okazał się Jan Bobik z LKS Dragon Nowielice na ogierze Chacco Amicor ZM. Drugie miejsce zajął Dawid Rakoczy na wałachu Sanczo. Na trzecim miejscu podium stanął Wojciech Wojcianiec na koniu Chintablue.

Konkurs średniej rundy wygrała Katarzyna Witkowska z KJ Gołębin Stary na klaczy Annchen 11, a na miejscu drugim uplasowała się Małgorzata Koszucka z KJ Wechta Rosnówko. Miejsce trzecie i czwarte zajął Łukasz Krajewski z KJ Agro-Handel Śrem. Zawodnik ten triumfował również w konkursie małej rundy na klaczy Zuline.

Już jutro w Poznaniu o godzinie 16:00 rozpocznie się najważniejszy konkurs zawodów Grand Prix o puchar firmy Wechta.