15

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń soboty.

CSI2*-W Siaulai

Dawid Kubiak dziś był dwa razy bezbłędny i zajął na klaczy Bagazza drugie miejsce w parkurze 140-160 cm. Wygrał Rein Pill (EST). Sobotni konkurs był najwąniejszym na tych zawodach. Nasz zawodnik zdobył punkty i do Pucharu Świata (17), i do Longines Rankings (45). W tabeli Ligi Europy Centralnej Kubiak jest nadal na drugim miejscu, ale znacząco zmniejszył dystans do liderki Marii Bibikovej. Co ważniejsze 69 zgromadzonych punktów już teraz daje mu doskonałą podstawę do walki w finale LEC podczas Cavaliady w Warszawie (22-26 02 2017).

Jutro na Litwie konkurs Grand Prix z pulą 4 000 euro (nie liczony do LR).

CSI2* Ebreichsdorf

W konkursie dużej rundy 145 cm w ośrodku Magna Racino dobrze pojechał Andrzej Opłatek na El Campie. Po pokonaniu dwóch faz bezbłędnie zajął drugie miejsce za niemiecką parą Simon Widmann i Domburg Van De Rechri. W drugiej fazie był też Krzysztof Ludwiczak na Nordwind (0/4 – 11 miejsce). Opłatek na Light My Fire 7 wystartował w konkursie Derby (135 cm, 15 przeszkód, 19 skoków – parkur TUTAJ). Był to konkurs z rozgrywką, do której jednak nie doszło. Jako jedyny zerowy, wygrał Sönke Kohrock (GER) na Iwest Cascari. Nasza para z dwoma błędami zajęła 6 miejsce. Jutro o 16:00 zaliczany do LR konkurs Grand Prix.

100

Wyniki DR TUTAJ

CSI5* Oslo

W Oslo dzisiaj rozegrano konkurs Grand Prix (150-160 cm). Do rozgrywki dostało się 11 par. Wygrał Pieter Devos (BEL) na Espoir, przed Yuri Mansur Guerios (BRA) na Babylotte i Edwiną Tops Alexander (AUS) na Lintea Tequila. Jutro w stolicy Norwegii I kwalifikacja Ligi Europy Zachodniej Pucharu Świata 2016/17. Początek o 14:00. Relacja na żywo w FEI TV.

Wyniki Grand Prix TUTAJ

ZO2* Leszno

W konkursie dużej rundy w sobotę najlepszy był Wiesław Nowak na klaczy Dilona. Tylko on i drugi na mecie Zbigniew Kostrzewski na Hippica Koh I Noor pokonali obydwie fazy bezbłędnie. Trzecia była Dajana Pawlicka na Bebeto.