Opatrny Balguero

Grand Prix CSI2* Cavaliada Lublin wygrał Ales Opatrny.

CSI2* Cavaliada Lublin

Konkurs Grand Prix Lublina zaliczany do światowego rankingu i Cavaliada Tour trzymał kibiców w napięciu od pierwszego przejazdu rundy podstawowej po ostatni start w rozgrywce. Obejrzeli oni wiele bardzo dobrych przejazdów, ale ostatecznie tylko pięciu zawodników pokonało parkur bezbłędnie. W rozgrywce najlepszy okazał się reprezentant Czech Ales Opatrny na wałachu Balguero. Opatrny to wielokrotny mistrz Czech i laureat z 2012 roku nagrody sponsorowanej przez markę luksusowych szwajcarskich zegarków „Rolex One to Watch”, przyznawanej przez Światową Federację Jeździecką za największy awans w rankingu.

Drugie miejsce zajął Wojciech Wojcianiec na Cassio Melloni. Trzecią pozycję wywalczył Adam Grzegorzewski na Okarino, który otrzymał od publiczności gromkie brawa za ambitną jazdę na tym niedużym koniu. Jego wałach Okarino zdobył tytuł „Najlepszego konia polskiej hodowli”.

Grzegorzewski Okarino skok

Michał Tyszko i Krzysztof Okła z jednym błędem w rozgrywce zajęli kolejno 4 i 5 miejsce. W pierwszej dziesiątce wśród Polaków znaleźli się jeszcze Leszek Gramza (miejsce 7), Jarosław Skrzyczyński (8) i Kamil Grzelczyk (9).

Bobik Czabra

Poranny finał małej rundy, w której wystartowało ponad 100 par wygrali Jan Bobik na klaczy Czabra i Marek Lewicki na 6-letniej Philadelphii. Tak duża liczba startujących spowodowała, że organizator podzielił wyniki na dwie części i przyznał zawodnikom podwójne miejsca.

DSC 0078

W kategorii mini wygrała Alicja Markiewicz na Denisie, która pokonała bezbłędnie obydwa przejazdy. Młoda amazonka z UKS Primo już wczoraj zwyciężyła w swojej grupie, tym samym obejmując pozycję lidera. W kategorii midi dzisiaj najlepsza była Julia Walorek na Figaro.