Grzegorzewski Okarino

Konkurs Speed&Music wygrał Lennard De Boer, jednak serce kibiców skradł Adam Grzegorzewski i jego Okarino.

CSI3*-W Cavaliada

Konkurs Speed&Music zaliczany do światowego rankingu wygrał Lennard De Boer (FRA) na VDL Edgar M. Mimo jednej zrzutki Adam Grzegorzewski na Okarino swoją fantastyczną jazdą zapewnił sobie drugie miejsce. Po dobrym występie w Grand Prix Lublina Adam ponownie zdobywa punkty do światowego rankingu. To wróży mu duży awans w tym zestawieniu, a także w rankingu PZJ. Trzecie miejsce zajął Kristupas Petraitis (LTU) na Lordano.

- Mój koń skakał dzisiaj fantastycznie. Ten konkurs jest idealny dla niego, bowiem Okarino specjalizuje się w konkursach szybkości i wspólnie rywalizujemy do poziomu 145 cm - podkreśla Adam Grzegorzewski i dodaje. - Jutro planuje start w Grand Prix na klaczy Torpedo des Fortes, jednak jak na razie nie liczę na duży sukces. Myślę, że jest to przyszłościowy koń, który będzie wiele osiągał za rok lub dwa.

Wyniki TUTAJ

Skrzyczyński Quintella

18 z 44 par dostało się do rozgrywki finału średniej rundy. Rozgrywka okazała się bardzo widowiskowa, a wszystko za sprawą fenomenalnego Jarosława Skrzyczyńskiego, który wczoraj na Chacclanie, a dzisiaj na Quintelli ponownie okazał się najlepszy. Wykonując najkrótsze zakręty w dużym tempie dojechał do ostatniej przeszkody, co dało mu pewne zwycięstwo.

Wojcianiec Chintablue

Drugie miejsce zajął Wojciech Wojcianiec na 8-letnim Chintablue (na zdjęciu) z którym zwyciężył w Potędze Skoku. Trzecie miejsce zajął reprezentant Niemiec Michael Kolz na Duenenstrum. Dobrze zaprezentował się także Mściwoj Kiecoń, Dawid Kubiak, Małgorzata Koszucka i Krzysztof Okla, którzy zajęli odpowiednio 4, 5, 8 i 9 miejsce.

Kierznowska Dior

W porannym konkursie dwufazowym małej rundy najlepsza okazała się Aleksandra Kierznowska na ogierze Dior V. Drugie i trzecie zajęli kolejno zawodnicy KJ Wechta Rosnówko Małgorzata Koszucka na Limtenderze i Maksymilian Wechta na Quintus 93.

Sobotnia rywalizacja Cavaliada Future potwierdziła tylko świetną dyspozycję przed jutrzejszym finałem Dominiki Henzel z KJ Podkowa Gruszczyn, która po raz drugi wygrała w kategorii midi na Wikingu PP.

apDSC02328

W kategorii mini po raz piąty najlepsza okazała się Alicja Markiewicz na Denisie.

Ranking Cavaliada Future TUTAJ

Finał Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami 4-konnymi wygrał Adrian Kostrzewa z KS Idmar Krajkowo. Tym samym w klasyfikacji końcowej otrzymał on złoto HPP. Srebro zdobył Ireneusz Kozłowski z JKS Jagodne. Trzecie miejsce i brąz dla Bartłomieja Kwiatka.