Zrzut ekranu 2017 03 19 o 17.39.34

W Poczerninie najlepszy Michał Lemański. W Lesznie wygrywa Joanna Marciniak.

HPP Poczernin

W konkursie Grand Prix 145 cm widzowie trochę musieli poczekać na bezbłędny przejazd, który udało się wykonać zaledwie jednemu zawodnikowi. Był nim Michał Lemański z St. Agro-Aves Gajewniki na Billy Boy W Z. Po jednym punkcie za przekroczenie normy czasu otrzymali kolejno Michał Kubiak na Fellow 137 (miejsce drugie) i Jarosław Skrzyczyński na Calevo 2 (miejsce trzecie).

Po konkursie Michał Lemański podkreślił, że parkur był bardzo wymagający. Halowe zawody ogólnopolskie w Poczerninie odbyły się po raz pierwszy. Organizatorzy zdali egzamin na "piątkę z plusem". - Jeśli tylko będą tutaj kolejne imprezy, to chętnie tutaj przyjadę - dodał Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik Agro-Handel Śrem mimo trzeciego miejsca nie krył zadowolenia i powiedział, że w finale gdzie przeszkody bedą wyższe, wiele się może wydarzyć.

Wyniki TUTAJ

Sytuacja przed finałem ułożyła się ciekawie. Praktycznie wielu zawodników ma szanse na końcowy sukces. W Łącku z pozycji lidera wystartuje Jarosław Skrzyczyński. Dzisiejsze zwycięstwo dało Michałowi Lemańskiemu drugie miejsce w rankingu.

W kategorii juniorów i młodych jeźdźców zwyciężyła Anna Seroka na Extra Dollars, która jako jedyna pokonała obydwa przejazdy bezbłędnie. Oprócz zwyciężczyni, do rozgrywki dostała się Marie Janekovic na Dianita-H. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Głowacka na Aronii.

Przed finałem w kategorii juniorów prowadzą Dalia Lehmann i Martyna Rynkiewicz z sumą 55 punktów. W kategorii młodych jeźdźców liderką jest Joanna Marciniak, a drugie miejsce zajmuje Michalina Szmytka z 55 punktami na koncie. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Dajana Pawlicka.

Rankingi HPP TUTAJ

HZO1* Leszno

Do rozgrywki Grand Prix 140 cm dostało się pięć par, jednak tylko dwie z nich powtórzyły swój bezbłędny przejazd. Konkurs wygrała Joanna Marciniak na Chelsea-Blue, a Łukasz Troszczyński na Catlin zajął miejsce drugie. Na podium uplasował się Mściwoj Kiecoń na Digisport Calista z jedną zrzutką zajął trzecie miejsce.