Kobierenik winnchester

Podsumowanie piątkowych zmagań na polskich i zagranicznych hipodromach.

ZO1* Strzegom

W rywalizacji na poziomie 140 cm wystartowało 17 par. Jedynym bezbłędnym przejazdem był ten, należący do zwyciężczyni, Darii Kobiernik na wałachu Winchester. Drugie i trzecie miejsce zajął Adam Grzegorzewski na Centroplast Dinar i Irydion L.

Wyniki TUTAJ

ZO1* Glinik Zaborowski

Dwa pierwsze miejsca w konkursie dużej rundy zajął Dominik Słodczyk pokonując na obydwóch koniach bezbłędnie dwie fazy. Pierwsze miejsce zdobył wraz z wałachem Vive Le Roi, a drugie na ogierze Seaquest. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Tyszko na Fidelio. Poniżej video z dzisiejszej dużej rundy  Tomasza Zelka na Istanbule, zwycięzcy pierwszego memoriału.

CSI3* Eschweiler

W konkursie zaliczanym do światowego rankingu (145 cm) dobrze pojechał Mściwoj Kiecoń na Aloubet Kv, który miał jedną zrzutkę i zajął 23 miejsce na 65 startujących. To daje sporo punktów bonifikacyjnych w kwalifikacjach do niedzielnego Grand Prix, w którym pojedzie 60 najlepszych zawodników.

CSI2* Linz

Najważniejszy dziś konkurs dużej rundy wygrała Claudia Kraus (LUX) na Campari 274. Dobrze poradzili sobie Polacy: Monika Grundkowska na Fiorucci i Michał Kaźmierczak na Que Pasa byli bezbłędni i zajęli odpowiednio 13 i 16 miejsce. Klara Kostrzewa z punktem za przekroczenie normy czasu uplasowała się na miejscu 21.

Dobrze poradziła sobie młodzież, a szczególnie Aleksandra Kierznowska, która w konkursie 120 cm zajęła pierwsze miejsce na ogierze Dior V. Młoda amazonka wyprzedziła rywali o ponad 3 sekundy. W rundzie juniorskiej najlepiej z polskich zawodników poradziła sobie Sophie von Werner na Checkpoint Charly, która była bezbłędna i zajęła 6 miejsce.

W konkursie dla 5-latków zwyciężył Łukasz Appel na koniu Heartcor F.

CSI5* Antwerpia

Główny konkurs pięciogwiazdkowych zawodów w Antwerpii, czyli czwartkową rywalizację na poziomie 155 cm z rozgrywką wygrał Kent Farrington (USA). Spośród 13-konnej rozgrywki, to właśnie Farrington na 11-letnim wałachu Sherkan d’Amaury okazał się najlepszy. Drugie miejsce zajął Piergiorgio Bucci (ITA) na Casallo Z, a trzecie Penelope Leprevost (FRA) na Vagabond de la Pomme.

Na zdjęciu Daria Kobiernik na koniu Winchester. Para ta w marcu wygrała konkurs Grand Prix w Lesznie.