Bobik Chacco Linz

Drugie miejsce w Grand Prix Linz zajął Jan Bobik na Chacco Amicor. Podsumowanie zagranicznych wydarzeń z udziałem Polaków.

CSI2* Linz

W Grand Prix 145 cm wystartowało 41 par. W 10-konnej rozgrywce o jak najlepsze przejazdy walczyło dwóch Polaków: Jan Bobik i Michalina Szmytka. On, na Chacco Amicor pozostał bezbłędny i zajął wysokie, drugie miejsce tuż za Christophem Obernauerem (AUT). Chacco Amicor to koń należący do Pana Zdzisława Mikuły. Cieszy, że ten mecenas sportu jeździeckiego po raz kolejny odnosi sukcesy ze swoimi końmi. Pamiętamy, jak wiele radości dostarczyły nam wyniki sprzed kilku i kilkunasty lat Jacka Bobika, odnoszone na takich koniach jak Cabrol Amicor czy Taunus. Michalina Szmytka zajęła dobre, siódme miejsce. Po udanych występach w Pucharze Polski to pierwszy taki sukces młodej amazonki w konkursie zaliczanym do światowego rankingu.

Cieszę się, zwłaszcza, że to pierwszy nasz start na otwartym hipodromie w tym roku. Poziom rywalizacji był tutaj bardzo wysoki. Kiedy przez pierwsze dwa dni obserwowałem jak zawodnicy szybko jeżdżą wysokie konkursy, wiedziałem, że uplasować się wysoko w Grand Prix będzie bardzo trudno - powiedział Jan Bobik.

Z jedną zrzutką w rundzie podstawowej parkur ukończyli: Zuzanna Gowin na Captain (miejsce 12), Michał Kaźmierczak na Stakorado (16) i Klara Kostrzewa na Riboy D’Alimat (19).

W Grand Prix juniorów 135/140 cm nasza reprezentantka, Sophie von Werner zajęła trzecią pozycję na koniu Bink. Jedną zrzutkę i siódme miejsce wywalczyła Oliwia Szustkowska na Caronette. W Grand Prix dzieci Oliwia Kosmol na Tritop 2 zdobyłą trzecie miejsce, a tuż za nią uplasowała się Aleksandra Kierznowska na ogierze Dior V.

Konkurs silver tour 135 wygrał Norbert Schuman (ROU) na Quintender. Z Polaków na czysto parkur pokonali: Hubert Kierznowski na Iceberg St (miejsce 6), Michał Kaźmierczak na Gerd Kg (miejsce 8), oraz Łukasz Appel na Toulouse Saint Amour (10).

Wyniki TUTAJ

CSI3* Eschweiler

Pozytywnie należy ocenić przejazd Mściwoja Kieconia na Aloubet Kv w trudnym konkursie Grand Prix zaliczanym do grupy C rankingu Longines. Zawodnik miał jedną zrzutkę i uplasował się na 18 pozycji. W rundzie podstawowej było zaledwie 11 bezbłędnych przejazdów, a na czele znalazły się takie sławy jak Bertram Allen (IRL), który na koniu Gk Casper zajął pierwsze miejsce, Denis Lynch (IRL, miejsce drugie) czy Bruce Goodin (NZL, miejsce trzecie).

W konkursie 140 na Digisport Callista Mściwoj Kiecoń miał jeden błąd.