18268562 788065718016858 3725141776528293355 n

Najlepszy z polskiej drużyny okazał się Michał Ziębicki na Heartbreaker. Dziś jednak w Pucharze Narodów triumfowała włoska ekipa.

CSIO4* Linz

Pierwszy Puchar Narodów 160 cm drugiej dywizji dał zwycięstwo włoskiej ekipie. Mimo szczęśliwego zwycięstwa w tym samym miejscu naszej drużyny w 2016 roku, tym razem zakończyliśmy konkurs na dziewiątej pozycji.

Jako pierwszy z drużyny na parkur wjechał Michał Ziębicki na 16-letnim wałachu Hearbreaker. Ta para zaliczyła świetny przejazd, najlepszy z całej ekipy, bowiem nie zrobiła żadnego błędu i zaliczyła jedynie punkt za przekroczenie normy czasu. Kolejną zawodniczką była Klara Kostrzewa, która na Quelf d’Or nie ustrzegła się błędu na rowie z wodą. Niestety kolejnym zawodnikom nie poszło tak dobrze. Łukasz Koza na Cartograns Kiss i Michał Kaźmierczak na Stakorado mieli po trzy błędy i punkty za przekroczenie normy czasu. To sprawiło, że Polacy nie awansowali do drugiego nawrotu i zajęli dziewiąte miejsce.

18199063 788065751350188 5178197249249283039 n

Najlepszą drużyną okazali się Włosi. Tam, w składzie Emanuele Gaudiano, Davide Sbardella, Luca Maria Moneta i Luca Marziani suma punktów karnych wyniosła jedynie trzy w obu nawrotach. Drugie miejsce zajęła ekipa z Belgii, a trzecie z Wielkiej Brytanii.

CSI5* Versailles

Najważniejszy piątkowy konkurs 150 cm wygrał Olivier Robert (FRA) na wałachu Eros. Drugie miejsce zajął Gudrun Pateet (BEL) na Sea Coast Ferly, a trzecie Harrie Smolders (NED) na Zinius.

W pierwszym konkursie 145 cm triumfował Rodrigo Pessoa (BRA) na wałachu Status. Drugie miejsce zajął John Whitaker (GBR) na Crumley, a trzecie Olivier Guillon (FRA) na Uladine des Nauves.

CSIO4* Meksyk

Puchar Narodów w Meksyku okazał się szczęśliwy dla gospodarzy. Drużyna Meksyku w składzie Antonio Maurer, Patricio Pasquel, Federico Fernandez i Antonio Chedraui E mimo 16 błędów sięgnęła po zwycięstwo. Jeden punkt za nimi była drużyna USA, a na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Kanady.

ZO2* Jakubowice

W dużej rundzie 140 cm najlepsze okazały się amazonki. Z pośród 27 startujących, pierwsze miejsce przypadło Małgorzacie Koszuckiej i klaczy Charlene. Drugą pozycję objęła Zuzanna Gowin na wałachu Captain, a miejsce trzecie zajęła Aleksandra Kozanecka na Calero Z.

Konkurs ten był zdecydowanie udany dla zawodniczki KJ Wechta, bowiem Małgorzata Koszucka zajęła także 4 i 5 miejsce na Alvaro i Quintmanie pozostając na zero.