18425521 749730115206472 7847223933614234978 n

Polacy w Pucharze Narodów zajęli szóste miejsce. Debiutujące konie spisały się na medal. Dobre wyniki mieli również Krzysztof Ludwiczak i Andrzej Opłatek.

CSIO3* Drammen

Drugi w tym sezonie Puchar Narodów drugiej dywizji odbył się w piątek w Norwegii. Najlepszą drużyną okazała się Irlandia z sumą 20 punktów karnych (która w Dywizji I zajęła dziś trzecie miejsce) w składzie Alexander Butler, Mark Mcauley, Cameron Hanley i Captain Geoff Curran.

Warto zaznaczyć, że tutaj nawet zwycięskiej drużynie nie udało się zaliczyć double clear. Na drugim miejscu z jednym punktem więcej uplasowała się Belgia, a na trzecim drużyna Francji.

Polacy zajęli szóste miejsce z sumą 34 punktów. Najlepszym zawodnikiem był Jarosław Skrzyczyński, który na debiutującym w tej randze 8-letnim Calevo zrobił jedną zrzutkę i dwa punkty za czas. Drugim zawodnikiem, który także miał pod sobą debiutującego w takich zawodach konia był Wojciech Wojcianiec na 8- letnim Naccord Melloni, który w sumie miał trzy zrzutki. Po cztery zrzutki mieli Marek Lewicki na Abigeju i Dawid Kubiak na Bagazzy M.

To sprawia, że Polacy z sumą 95 punktów zajmują trzecią pozycję w rankingu dywizji II. Liderem jest Belgia (180 punktów), a na drugim miejscu jest Wielka Brytania (140 punktów).

Ranking Dywizji II TUTAJ

CSI3* Redefin

Konkurs 145 cm wygrał reprezentant Niemiec, Jasper Kools na koniu Chatto 4. Najlepiej wśród polskich zawodników poradził sobie Krzysztof Ludwiczak na Stalando 2, który miał jedną zrzutkę zajął 20 miejsce. Andrzej Opłatek na Copperfield 40 był niewiele wolniejszy i uplasował się na 22 pozycji.

Jeden punkt więcej od poprzedników miał Maksymilian Wechta na Londonie, co dało mu 27 miejsce. 30 pozycję zajął Krzysztof Gozdek na Just An Hero.

Dobrze poradził sobie Andrzej Opłatek także w konkursie 140 cm będącym kwalifikacją do Young Riders Academy. Tam, zawodnik klubu HEAA Turek na El Campie był bezbłędny i zajął 13 miejsce. Bezbłędnie w tym konkursie parkur pokonał także Krzysztof Ludwiczak, który na Stakkatanie zajął 21 miejsce.

CSI2* Ebreichsdorf

Bezbłędnie w konkursie 135 pojechała Natalia Czernik na Caspar De Vald, która zajęła 13 miejsce.

Dobrze poradziła sobie też Adrianna Ostrowska na Elbero H, która bezbłędnie pokonała parkur konkursu EY Cup 135 cm i zajęła 8 miejsce.