abdulah

Abdullah wygrywa, Polacy na czołowych miejscach w Ciekocinku i Austrii.

Polska

Zawody w Ciekocinku trwają już od wtorku ale dopiero dzisiaj rozpoczęły się konkursy w ramach najbardziej prestiżowej kategorii pierwszego tygodnia BST – CSI2*. Najtrudniejszą klasę dnia 145 cm (kwalifikacja do GP) wygrał doskonale znany polskie publiczność Saudyjczyk Abdullah Alsharbatly na Ad Argos. Najlepiej z Polaków (wynik 0/0 w dwóch fazach i 5 miejsce) spisał się zdobywca brązowego medalu w HPP Michał Tyszko na Surimo. W konkursie 140 cm trzecie miejsce zajął Jacek Zagor na Vigorze, a tuż za nim uplasował się Mściwoj Kiecoń na Cronosie. Swoją obecność Polacy podkreślili też w finałach rund młodych koni. Kategorię 5-latków wygrał Dawid Skiba na wyhodowanym przez Jana Ludwiczaka La Vulkano L, a w 6-latkach trzeci był Łukasz Troszczyński na Gineke.

Jutro w Ciekocinku pierwszy w wiosennym tourze konkurs zaliczany do światowego rankingu.

Za granicą

Zajmując drugie miejsce w konkursie 115 cm dobrze oficjalne zawody CSIO dla Pony w Lamprechtshausen rozpoczęła Agata Kamińska. Bezbłędnie w dużej rundzie dla juniorów (135 cm) pojechał Dalia Lehmann na Quitoki (15 miejsce).