18814022 1687912504572058 7225502023005911443 n

Kolejny tydzień Baltica Tour rozpoczął się w randze trzech gwiazdek. Są już pierwsi zwycięzcy. W ten weekend zawodnicy rywalizować będą także w Michałowicach i St. Tropez.

CSI3* Baltica Tour

Kolejny tydzień Baltica Tour tym razem odbędzie się w randze trzech gwiazdek. Najważniejszy, czwartkowy konkurs 145 cm zaliczany do światowego rankingu, będący kwalifikacją do niedzielnego Grand Prix wygrała Stephi De Boer (GER) na wałachu Facebook 2. Najwyżej z Polaków uplasował się Michał Kaźmierczak na Que Pasa 5, który po dwóch bezbłędnych przejazdach zajął 7 miejsce. Cieszy dobra forma Que Pasy, który po dwóch miesiącach startów na niższym poziomie teraz pokonał bezbłędnie konkurs zaliczany do LR. Na poziomie 140 cm najlepszy okazał się Marc Bettinger na Vesta De Coquerie. Trzecie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na Silver Shine, a czwarte Adam Grzegorzewski na Centroplast Dinar. W finale koni 6-letnich zwyciężyła Cassandra Orschel na Dacara E.

ZO2* Michałowice

Zawody ogólnopolskie odbędą się w ten weekend w KJK Szary Michałowice. Pierwsze konkursy rozpoczną się w piątek. Na listach startowych można zobaczyć świetnych zawodników, takich jak Piotr Morsztyn, Michał Ziębicki, Anna Szary-Ziębicka czy Mateusz Tyszko.

CSI5* St. Tropez

W ten weekend oprócz Pucharów Narodów o których pisaliśmy wczoraj, odbędzie się m.in. pięciogwiazdkowa impreza w St. Tropez we Francji. Tam, wystąpi najlepszy zawodnik świata według LR Kent Farrington (USA), a także Peder Fredricson (SWE), Daniel Deusser (GER) czy Christian Ahlmann (GER). W sobotnim Grand Prix zawodnicy powalczą o 300 tysięcy euro.