DSC08197

Trzy kategorie i trzy zwycięstwa w Olszy należały do reprezentantów gospodarzy, KJ Agro-Handel Śrem. Grand Prix dla Jarosława Skrzyczyńskiego na Crazy-Quick'u, kategoria srebrna i brązowa dla Mściwoja Kieconia.

Polska Liga Jeździecka Olsza

Finał kategorii złotej 145 cm wygrał Jarosław Skrzyczyński na Crazy-Quick’u. Parkur podstawowy okazal się dość trudny, bowiem do rozgrywki dostały się zaledwie trzy pary. Tego zwycięstwa reprezentant klubu Agro-Handel Śrem nie mógł oddać w niczyje ręce. Pokonując szybko każdą kolejną przeszkodę zegar zatrzymał w czasie 37.83 sekundy. - Było nas trzech, trzech dobrych. Jednak Crazy sam z siebie galopuje szybko i im szybciej jadę, tym lepiej skacze. Jego jest ciężko dogonić - powiedział Jarosław Skrzyczyński. Drugi zawodnik, Łukasz Troszczyński na Djarvi B bezbłędnie ukończył parkur prawie trzy sekundy później. Na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Wojcianiec na Chintablue.

Mściwoj Kiecoń okazał się najlepszy zarówno w kategorii srebrnej wygrywając na Venus, ale i w kategorii brązowej, gdzie zwyciężył dosiadająć klaczy Anabel. Ponieważ w tej ostatniej kategorii do klasyfikacji nie są liczeni profesjonaliści komplet punktów zdobyła trzecia w konkursie Matylda Kasner startująca na słynnym Aresie.

W klasyfikacji kategorii złotej Jarosław Skrzyczyński umocnił się na pozycji lidera z 40 punktami na koncie. Na drugie miejsce awansowała Dajana Pawlicka ex aequo z Jackiem Grzywaczem (po 24 punkty). Czwarte miejsce zajął Michał Kaźmierczak. Liderem kategorii srebrnej jest Jacek Grzywacz, a brązowej Jakub Dołhun.

Wszystkie rankingi TUTAJ

ZO2* Dąbrówka Mała

Konkurs Grand Prix wygrał Cezary Kalinowski na ogierze Kemball. Do rozgrywki dostało się 7 zawodników, z czego tylko dwóm parom udało się pozostać na zero. Oprócz zwycięzcy był nim Sławomir Hartman, który na Edjin zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Piątkowski na Lightning 100.