Grzegorzewski Irydion

Adam Grzegorzewski po raz trzeci wygrał Grand Prix Memoriału Angeliki Jach. W Machnicach triumfowała Daria Kobiernik, a w Michałowicach John Gunvar Knutsen.

XV Memoriał Angeliki Jach

XV Memoriał Agneliki Jach 135 cm wygrał Adam Grzegorzewski na wałachu Irydion L. - To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo. Zależało mi na tym, by po raz trzeci wygrać Memoriał Angeliki Jach. Wczorajszy konkurs klasy C potraktowałem treningowo i dziś się wszystko udało - skomentował zawodnik. Adam dołączył do Mściwoja Kieconia i Wojciecha Dahlke, zawodników którzy otrzymali nagrodę Memoriału na własność (a ta trafia w ręce zawodnika, który trzy razy zwycięży w Grand Prix).

Drugie miejsce zajął Dawid Rakoczy na Sanczo, a trzecie Maciej Żołądkiewicz na Baltazar Du Rouet.

ZO2* PLJ Machnice

Zwycięstwem Darii Kobiernik z Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko zakończył się IV etap rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej.

Kobiernik Machnice

Siedmiu zawodników walczyło o tytuł najlepszego jeźdźca finału rundy złotej - Grand Prix 145 cm. Podwójne zerowe przejazdy zanotowały trzy pary. Oprócz zwyciężczyni był to Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem na Avocado L i Łukasz Appel z Dom Koni Lazar na Casper XXI.

To właśnie reprezentant klubu Agro-Handel tym samym awansował na drugą pozycję w klasyfikacji kategorii złotej. Teraz do lidera, Jarosława Skrzyczyńskiego dzieli go zaledwie 5 punktów. Na trzecim miejscu jest obecnie Łukasz Appel, a na czwartym dzisiejsza zwyciężczyni, Daria Kobiernik.

Klasyfikacja kategorii złotej TUTAJ

W kategorii srebrnej liderem pozostaje Jacek Grzywacz z Pomorska LJ w Dziemianach. Trzy punkty do niego ma Dawid Skiba. Na trzecim miejscu pozostaje Jarosław Skrzyczyński, a na czwarte wysunął się dzisiejszy zwycięzca Łukasz Piksa z LKS Cwał Poznań na La Casa.

W finale rundy brązowej najlepsza okzała się Karolina Porzuckowiak na Never Mind 22. Drugie miejsce zajęła Matylda Kasner na Aresie i to właśnie ta para jest liderem swojej kategorii. Trzecie miejsce zdobyła Laura Kłapińska na Santiago.

ZO2* Michałowice

Grand Prix 145 cm w KJK Szary Michałowice wygrał John Gunvar Knutsen na 7-letnim wałachu Be Quite. Z pośród 13 startujących do rozgrywki dostały się dwie pary. To właśnie Grzegorz Nowak na wałachu Concretoss był najbliższy zwycięstwa, jednak ostatecznie zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji zmagania zakończył Radosław Zalewski na Kontador VD Molendreef.