AgroHandel

Najlepszym klubem Drużynowego Pucharu Polski został KJ Agro-Handel Śrem. Martin Rozynek na Catoki wygrał rundę złotą. Piszemy też o wydarzeniach w Gliniku Zaborowskim i za granicą.

ZO2* PLJ Olsza

Od pierwszych przejazdów na prowadzeniu byli liderzy, KJ Agro-Handel Śrem, w składzie Maria Stanisławiak na koniu Italian, Dawid Skiba na Avocado L i Jarosław Skrzyczyński na Quitoki. Na swoim koncie zwycięska drużyna miała zaledwie 4 punkty karne. Drugie miejsce zajął Wielkopolski Związek Jeździecki. Tym samym, w klasyfikacji generalnej Agro-Handel został najlepszym klubem, drugie miejsce zajął WZJ, a trzecie WLKS Krakus Kraków.

Ranking końcowy Drużynowego Pucharu Polski TUTAJ

Wyniki TUTAJ

Już na początku rundy złotej 140 cm na prowadzenie wyszedł Jarosław Skrzyczyński, który dosiadał 9-letniego wałacha Quiro 5. Startujący jako dwunasty, brązowy medalista młodych jeźdźców Martin Rozynek, wyprzedził mistrza Polski i zajął wraz z Catoki pierwsze miejsce. Tego wyniku nie udało się poprawić już nikomu. Trzecią pozycję utrzymał Maksymilian Wechta na ogierze La Calidad.

Już w niedzielę w Olszy rozegrają się finały kategorii brązowej, srebrnej i złotej (Grand Prix). Relację z konkursów będzie można oglądać na PLJ TV.

ZO1* Glinik Zaborowski

Konkurs dużej rundy wygrała Lucia Borisova (SVK) na wałachu Abe K.M. W rozgrywce walczyło jeszcze trzech zawodników. Drugie miejsce zajął Jakub Krzyżosiak na Atiqua, a trzecie Zbigniew Kostrzewski na Hippica Koh i Noor.

CSI2* LGCT Rzym

Dobry wynik uzyskał Bartosz Adamus, który na wałachu Fontaine Blue CKV zajął siódme miejsce w finale CSI2* 130 cm. Na poziomie 140 cm najlepszy wynik z Polaków uzyskała Natalia Czernik na Quasi de Kergane (4 pkt. karne i 17 miejsce).

MŚMK Lanaken

Koń polskiej hodowli, MJT Nevados S, zajął wraz z Gregorym Watheletem trzecie miejsce w mistrzostwach Belgii. Wygrał Nicola Philippaerts na Chilli Willi.

Krzysztof Okła na 5-letnim ogierze Neymar de Reve zaliczył dzisiaj bezbłędny przejazd i zajął 38 miejsce.