W ten weekend najważniejszym wydarzeniem w Polsce są zawody CSI4* w Poznaniu. Za granicą udanie rozpoczęli starty na CSIOJ/P w Lamprechthausen Zuzanna Gowin i Adam Grzegorzewski.

CSI4* Poznań
Za nami pierwszy dzień zawodów. Dzisiaj rozegrano dwa konkursy. W ramach CSI Dzieci zwyciężyła Anastazja Broniatowska na Ritusie, miejsce drugie zajął Olaf Klein na Evisto 2, a trzecie Dominika Reszuta na klaczy Arkadia. Udało nam się zarejestrować krótką rozmowę z dwoma amazonkami, którą można obejrzeć i posłuchać poniżej.

Do konkursu w ramach małej rundy (135 cm zwykły) zapisało się aż 70 par, z których większość potraktowało ten konkurs rozgrzewkowo. Długo na prowadzeniu był najwyżej sklasyfikowany z zawodników, Włoch Emanuelle Gauidiano na Erosie. Na kilka przejazdów przed zakończeniem konkursu pojawił się jednak Jacek Zagor, który Bursztynie, potomku Lurona, jako jedyny pokonał barierę 60 sekund i ostatecznie to Polak zwyciężył w pierwszym konkursie zaliczanym do CSI 4* Pozanń.

CSIOJ/P Wierden
Po udanych startach w Lamprechthausen na podobnych zawodach (2 miejsce w Pucharze Narodów juniorów) przed trzema tygodniami, tym razem Rudolf Mrugała nie wystawił ekipy w żadnej z kategorii wiekowych. Na start indywidualny zdecydowali się tylko, aktualna mistrzyni Polski juniorów Zuzanna Gowin, która już pierwszego dnia zawodów w dużej rundzie dla juniorów po bezbłędnym przejeździe zajęła 9 miejsce. Drugim zawodnikiem jest Adam Grzegorzewski, który startuje w kategorii kucy i małej rundy juniorów.

ZO Starogard Gdański
W tym tygodniu rozgrywane są również zawody Stadzie Ogierów Starogard Gdański, gdzie w ramach zawodów ogólnopolskich rozgrywana jest tylko runda duża i młodych koni.