v4eredmeny700

Rywale Kaźmierczaka zdobywają punkty w Budapeszcie. We Frankfurcie niemiecka zmiana pokoleń. Uzupełnienie wczorajszych informacji o najważniejszych konkursach niedzieli.

CSI2*W Budapeszt

Do rozgrywki zaliczanego do Pucharu Świata Grand Prix awansowały tylko dwie pary. Wygrała Amke Stroman (na zdjęciu) z Niemiec na Forchello. Drugie miejsce zajęła Sára Hollé na Clintusie. Tym samym 19-letnia Węgierka zdobyła komplet 20 punktów do Ligi Europy Centralnej. Można powiedzieć, że „na szczęście” ona nie liczy się już w walce o awans do finału PŚ. Dalej jednak punkty zdobyli groźni rywale Michała Kaźmierczaka: Kristaps Neretnieks (LAT) – 17, Andrius Petrovas (LTU), który startował na kupionym niedawno ze stajni Lewickich Quiradosie AS – 15, Gabor Szabo (HUN) – 12, Balaz Horvat (HUN) – 11. Wiele wskazuje na to, że w tym sezonie podczas finału ligi w Warszawie z dużymi szansami znalezienia się w trójce premiowanej wyjazdem do Paryża będzie ponad 10 zawodników.

Jedyny nasz reprezentant w Grand Prix Budapesztu Radosław Zalewski zrezygnował z dokończenia przejazdu.

CSI3* Frankfurt

W Grand Prix (grupa C LR), w walce o Mercedesa klasy A, najlepszy okazał się Gerrit Nieberg (GER) na Contagio. Można powiedzieć, że to swoista zmiana pokoleń, bo jego tata - Lars mistrz olimpijski z Atlanty - w tym miejscu Grand Prix wygrał 17 lat temu. Miniona niedziela była dniem trudnych parkurów (patrz Budapeszt i Londyn), bowiem we Frankfurcie do rozgrywki weszło tylko 5 par. Walka o zwycięstwo była zacięta. Czterech pierwszych zawodników popełniło błędy, stąd Nieberg, wykorzystując ostatnie miejsce na liście startowej, pojechał bardzo ostrożnie i bezbłędnie. Ostatecznie drugi (4 punkty) Felix Hassmann na Cayenne WZ był od niego o prawie 10 sekund szybszy. Trzecie miejsce zajął Gert Jan Bruggink na Vampire.

CSI2* Roosendaal

Tu Grand Prix wygrał reprezentant gospodarzy Johnny Pals na Chat Botte du Ruisseau Z. W rozgrywce było 15 par. Adam Grzegorzewski nie startował w tym konkursie.