Michael Jung

Michael Jung, najlepszy WKKW-ista świata, coraz lepiej poczyna sobie w skokach.

Michael Jung (pseudonim: The Terminator), aktualny mistrz olimpijski, najlepszy w rankingu FEI WKKW w 2017 roku, od lat znany jest ze swojej wszechstronności. Mimo że główną uwagę przykłada do swojej koronnej konkurencji, to od lat wiadomo, że z powodzeniem, na poziomie Grand Prix, startuje też w skokach i ujeżdżeniu.

Sezon halowy to zawsze czas, kiedy Jung uaktywnia się jako skoczek. Ostanie tygodnie były dla niego bardzo udane. Na CSI5* w Stuttgarcie zajął drugie miejsce w konkursie LR grupy C, a na CSI3* we Frankfurcie wygrał konkurs LR grupy D. Jednak największym potwierdzeniem jego skokowych umiejętności była 11 pozycja w jednym z najtrudniejszych Grand Prix na świecie, podczas zaliczanych do Rolex Grand Slam CSI5* w Genewie. Tam bardzo wymagający (tylko pięć zer) parkur podstawowy na klaczy Fischersolution (Westf, 2009, po Carthino Z) pokonał z jedną zrzutką.

Te wyniki zauważył trener niemieckich skoczków Otto Becker i powołał Junga do startu w Pucharze Narodów na CSIO5* w Abu Dhabi (14-17 lutego). Wcześniej Michael pojedzie jeszcze zawody Pucharu Świata w Bordeaux. Niektórzy fachowcy mówią, że ambicje Terminatora w skokach mogą sięgać nawet medalu Igrzysk Olimpijskich. Nic w tym dziwnego, bo w WKKW wygrał już praktycznie wszystko co jest do wygrania (IO, ME, MŚ, PŚ i Rolex Grand Slam).

Na zdjęciu Michael Jung podczas Mistrzostw Europy w Strzegomiu, gdzie w zeszłym roku zdobył swój dziesiąty (tym razem srebrny) indywidulany medal w WKKW. Jego jeździecki kunszt na hipodromie LKS Stragona w nadchodzącym sezonie będzie można podziwiać podczas aż trzech imprez. W nich Jung będzie się przygotowywał do tegorocznych Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon. Na razie jeszcze jako wkkw-ista.